Skočiť na hlavný obsah
OKTÓBER = MESIAC ÚCTY K STARŠÍM OSOBÁM - podporme zdravé starnutie - IVEKOL
panacea -  podporme zdravé starnutie

OKTÓBER = MESIAC ÚCTY K STARŠÍM OSOBÁM

Tak ako končí leto a začína jeseň, prichádza staroba nenápadne a pomaly. Nedá sa jej vyhnúť. Staroba je výzva a neznamená koniec životnej aktivity. ZDRAVÉ STARNUTIE AKO ŽIVOTNÝ ŠTÝL SENIOROV?

Podporme zdravé starnutie ... pre fyzickú, sociálnu a duševnú pohodu počas celého života.

Veď STAROBA NIE JE CHOROBA – dokážeme predĺžiť očakávanú dĺžku života – prežime ju v zdraví!

Dá sa dobré zdravie a pocit šťastia udržať s pribúdajúcim vekom? Sú to jednoduché pravidlá, ktoré by sme mali dodržiavať:

1.Udržiavajte si mladú myseľ 

Hovorí sa, že si tak starý, ako sa cítiš. Mnohé štúdie ukázali, že keď človek udržiava svoju myseľ aktívnu, napr. sa venuje duševnej práci, číta, hrá spoločenské hry, stretáva sa s priateľmi, proces fyzického starnutia sa spomaľuje.

Títo ľudia sú oveľa menej náchylní na senilnú demenciu. Takže, keď proces starnutia chcete spomaliť a vyhnúť sa diagnóze senilný, potom žite naďalej aktívne. Čítajte, hrajte šach, stretávajte sa s priateľmi, venujte sa tvorivým činnostiam. Môžu to byť ručné práce, ako vyšívanie, pletenie, háčkovanie, ale tiež práca v záhradke či okolo domu.

2. Myslite pozitívne

Nerozmýšľajte nad chorobami, ktoré majú vaši známi a priatelia. Hovorí sa, na čo myslíš, to si privoláš. Aj v prípade vzniku choroby sa mnohokrát vyskytuje placebo efekt. Teda, keď budete premýšľať o chorobách, venovať prílišnú pozornosť symptómom, potom vám vaše telo odpovie a skutočne sa začnú prejavovať symptómy choroby, o ktorej ste presvedčený, že ju máte.

Myslite pozitívne a pozrite sa na výhody vášho veku. Vládzete chodiť len pomocou palice či oporného chodítka? Tak si užívajte krátke prechádzky a tešte sa z toho, že môžete chodiť, síce pomaly, ale stále nie ste odkázaný na lôžko a stálu opateru.

3. Udržiavajte sa v kondičke

Poznáte porekadlo „ V zdravom tele, zdravý duch.“ Nie, nemusíte podávať veľké fyzické výkony, ale vaše telo ocení, keď si denne doprajete prechádzku, bicyklovanie, plávanie, prácu v záhradke alebo si niekoľko minút zacvičíte

Pravidelným pohybom a cvičením dokážete predchádzať infarktu a mozgovej mŕtvici a udržiavať v dobrej kondícii nielen svoje svaly, ale tiež kardiovaskulárny systém, srdcepľúca a myseľ. Cvičenie a pohyb dokonca zlepšuje celkovú psychickú pohodu a pomôže vám udržať si dobrú náladu.

4. Vzdajte sa zlých návykov

Zvyk je síce železná košeľa, ale keď chcete mať dobré zdravie a užívať si vašu rodinu ešte niekoľko desiatok rokov, potom zabudnite na fajčenie, nadmerné pitie alkoholu, prejedanie sa

5. Dodržiavajte liečebný režim

Ak beriete lekárom predpísané lieky, dodržiavajte liečebný harmonogram. Neupravujte si dávkovanie ani neprerušujte lekárom naordinovanú liečbu

6. Upravte svoje stravovanie

Vekom sa spomaľuje aj proces trávenia. Takže príjem kalórií by mal byť nižší ako v mladom veku, inak môže viesť k nadmernému ukladaniu tukov

Ak zahltíte vaše črevá mastným, ťažko stráviteľným jedlom, vaše telo bude musieť na jeho spravovanie vyvinúť veľa energie. Preto zaraďte do svojho jedálnička ľahko stráviteľné potraviny, zeleninu, ovocie, strukovinyviaczrnné obilniny, ktoré obsahujú vlákninu.

7. Dodržujte dennú rutinu

Váš spánok by nemal byť kratší ako 7-8 hodín denne. Telo musí odpočívať a znovu získať silu. 

8. Buďte sociálne aktívny

Komunikujte s rodinou a priateľmi, navštívte výstavy, záujmové kluby. Neuzatvárajte sa pred svetom, pretože cítiť sa dobre a v psychickej pohode, vám pomôže udržať si nielen dobrú náladu ale aj dobré zdravie v staršom veku.

Ako vidíte, všetky tieto pravidlá sú jednoduché, no napriek tomu ich dodržiavaním môžete udržiavať svoje telo i myseľ zdravé aj v staršom veku. Pretože vek nemusí byť prekážkou, aby ste si udržali jasnú myseľ a dobré zdravie aj v staršom veku.

..... no a ešte?...vyskúšajte našu PANACEU – len niekoľko kvapiek zmesi má vysoký antioxidačný potenciál !

Komu je PANACEA určená?

Ľuďom, ktorí bývajú často vystavený stresu

Dlhodobé pociťovanie stresu môže vplývať na imunitný systém človeka, ktorý ak je oslabený, môže viesť k psychickým i fyzickým ochoreniam

Ľuďom, ktorí bývajú často chorí

Choroby sú výsledkom nesprávne fungujúceho imunitného systému. Silný imunitný systém dokonale chráni Vaše telo

Ľuďom, ktorí majú tráviace ťažkosti

Denne v bežnej strave konzumujeme potraviny s nízkym ph. Tie naše telo často nedokáže dostatočne spracovať, čo sa prejaví v problémoch s trávením.

Ľuďom, ktorí majú problémy s vysokým krvným tlakom

PANACEU odporúčame užívať aspoň po dobu troch mesiacov. Následne Vám odporúčame svojho lekára požiadať o vyšetrenie krvného obrazu.

Ľuďom s vysokým cholesterolom v krvi

PANACEU odporúčame užívať aspoň po dobu troch mesiacov. Následne Vám odporúčame svojho lekára požiadať o vyšetrenie krvného obrazu.

Ľuďom, ktorí si chcú vybudovať silný imunitný systém

Imunitný systém je základom zdravého fungovania človeka. Silný imunitný systém dokonale chráni Vaše telo pred vonkajšími vplyvmi.

Onkologickým pacientom

Ľuďom, ktorým sa vytvára zubný kameň . PANACEA má silné antibakteriálne účinky, preto je vhodné použiť ho ako ústnu vodu.

Ľuďom, ktorým záleží na prevencii . Môže Vás ochrániť pred rôznymi ochoreniami.

  • my PANACEU už vyskúšanú máme:)

https://www.ivekol.sk/sk/podme-mladnut-aby-nasa-plet-skoro-nezostarla-ivekol

my to už vyskúšané máme

 

#zdravie #senior #životnýštýl #antioxidant #vnúčatá #život