Skočiť na hlavný obsah
Odlíčenie pleti mikrovláknovou utierkou - zero waste -  aj to sa dá! - IveKol
mikrovláknová utierka Petra na odlíčenie

Prečo si poctivo a denne čistiť pleť?

Pleť je vystavovaná počas dňa mnohým nečistotám a musí odolávať rôznym negatívnym vplyvom z vonkajšieho prostredia. Prach, smog, cigaretový dym, baktérie, ktoré sme si preniesli na tvár už len tým, že sme sa jej dotkli rukami a mnohé ďalšie škodlivé častice sa ukladajú na pleť, ako by to bola polička čakajúca len na to, kým sa zaplní. Ak k tomu pridáme make-up a dekoračnú kozmetiku, veru niet pochýb o tom, že večer je čo z pleti odstraňovať. A to sme sa ešte nezmienili o prebytočnom kožnom maze, pote, vylúčených toxínoch z tela, ktoré sa ešte aj v noci usilovne derú na povrch našich tvárí.

Všetky tieto nečistoty vedú k zlému stavu pokožky, upchávajú póry, podporujú tvorbu rôznych nedokonalostí pleti, zápalov, vyrážok atď. To nás vedie k jednoduchej odpovedi na otázku, prečo si vlastne tú pleť treba čistiť. Lebo chceme, aby bola zdravá krásna. Zároveň platí, že vyčistená pleť lepšie absorbuje výživné a účinné látky z kozmetických prípravkov, ktoré na ňu po očistení nanášame.

Výzva na bezodpadovú domácnosť aj pri líčení pleti ! 

Aby čistenie pleti bolo naozaj dôkladné a pleti prospešné, musíte jednak dodržiavať pravidlo pravidelnosti. Pokúste sa prakticky v dnešnej dobe prikloniť k ďalšej výzve v bezodpadovej domácnosti: nahradiť jednorázové tampóny takými, ktoré je možné oprať a opätovne použiť. 

Alternatívou jednorázových tampónov môže byť navlhčená mikrovláknová utierka.     

1./ Tvár si umývajte dvakrát denne. Nie viac, nie menej. Očistu je potrebné vykonať správne. Nadmieru zaťažovaná pokožka stráca potrebnú ochrannú bariéru - čistite pleť ráno a večer. Ranné umývanie hrá dôležitú úlohu v boji proti baktériám a nadbytočnému mazu, ktoré sa na povrchu pleti počas noci usadzujú. Večer zas musíte z jej povrchu odstrániť líčidlá, prach a prebytočný maz. 

2./ Siahnite po navlhčenej mikrovláknovej utierke, ktorou si jemne  - krúživými pohybmi pleť premasírujete - tým ju do hĺbky vyčistíte . Mikrovlákno je tak jemné, že vo vlhkom stave sa chová ako štetec, ktorý všetky nečistoty vsaje do seba; zložte ho na štyri a postupne ho podľa znečistenia prekladajte... tak ako špina vnikne do mikrovlákna - tak z neho prepraním v teplej vody odstránite nečistoty.

3./ Na odlíčenie pleti mikrovláknovou utierkou stačí naozaj voda; večer  - teplá -  dôkladne vám pleť vyčistí a ukľudní po celodennom strese; ráno - voda studená - pleť sa Vám napne a rozžiari.

4./ Nebojte sa nových textúr; ak si stále myslíte, že voda a mikrovlákno nestačí... naneste pár kvapiek peny na navlhčené mikrovlákno. Nebojte sa vyskúšať nový druh umývacích prírodných prípravkov . Je vhodný aj na aknóznu, či pubertálnu pleť... Naše  antibakteriálne penové mydlo sa nám osvedčilo nielen pri bežnom umývaní rúk, mimochodom mnohí si ho nevedia vynachváliť vo forme ľahkej čistiacej peny na pleť, najmä pri odstraňovaní make-upu; resp. mydlo je praktické a účinné aj pri holení - dokonca intímnych partií... vhodné aj pre citlivú detskú pokožku.

https://www.ivekol.sk/sk/penove-mydlo-ivekol 

.... záver:

Čím sa odličujete vy? Máte nejaké vychytávky?
My sme nahradili jednorázové tampóny takými, ktoré je možné oprať a opätovne použiť. Riešením je mikrovláknová utierka s tou správnou textúrou - a my takú máme -  je to zero waste boom !

https://www.ivekol.sk/sk/mi1906-sada-mikrovlaknovych-utierok-na-odlicenie-cistenie-pleti-3-ivekol

Dámy, dajte definitívne zbohom jednorazovým odličovacím tampónom! Našu mikrovláknovú utierku Petru, možno používať aj na vašu tvár! Je veľmi mäkkučká a obojstranná, čo z nej robí perfektnú ekologickú alternatívu všetkým obyčajným obrúskom. !