Skočiť na hlavný obsah
Kurkuma - účinný mozgový doping, prírodné antibiotikum či zázrak - IveKol
Kurkuma - prírodné antibiotikum

Predstavujeme Vám: SLOVENSKÝ PRODUKT SVETOVEJ ÚROVNE

IveKol PANACEA je vyrobená z 9 liečivých rastlín a ich plodov, ktoré sú vďaka našej podpornej technológii schopné pôsobiť na bunkovej úrovni. Tento patent výrazne umocňuje vstrebávanie všetkých aktívnych a telu prospešných látok, čím preukázateľne zvyšuje ich efektivitu a využitie.

Medzi účinné zložky výrobku PANACEA patrí aj EXTRAKT z kurkumy.

Kurkuma je silná protizápalová bylina, ktorá sa po stáročia používa na liečbu rôznych ochorení. Tento koreň, ktorý je bratrancom zázvoru, je pôvodom z juhovýchodnej Ázie a niekedy sa nazýva „indický šafran“, pretože má krásnu zlatistú farbu.

Táto ázijská úžitková rastlina z čeľade zázvorníkovitých má vynikajúce protizápalové účinky a je preukázateľne antioxidantom. Najnovšie sa zistilo, že významne podporuje mozgové kognitívne funkcie, najmä u starších ľudí. Ide o prírodný a veľmi účinný mozgový doping.

Kurkuma je "zázrak"  - je bežnou prísadou v ajurvédskej medicíne na hojenie rán a liečbu kožných ochorení. No zvládne toho oveľa viac. Vymeňte lieky za korenie.

Účinky na organizmus
Žlté farbivo - kurkumín, nie je iba hlavnou zložkou korenia, ktoré mu dodáva vzhľad vzácneho šafranu – jeho hlavným prínosom je, že dokáže zablokovať enzým podporujúci rast nádorov. Je potvrdené, že táto látka môže pomôcť predchádzať alebo dokonca i liečiť niekoľko druhov rakoviny, vrátane prostaty, kože a hrubého čreva. Spoľahlivým bojovníkom pri prevencii rakoviny prostaty je v kombinácii s karfiolom, kedy môžu spoločne zastaviť vývin takéhoto ochorenia. Klinické testy u myší zase preukázali, že kurkuma bráni šíreniu rakoviny prsníka do pľúc. Exotické korenie si vie poradiť i so vznikom melanómu kože, kedy spôsobuje zánik chorých buniek.

Vráťme sa však k samotnej kurkume.
Kurkumín je zatiaľ najviac preskúmanou zložkou tohto korenia. Okrem protirakovinového pôsobenia má najmenej 150 iných preukázaných liečivých účinkov. Výrazných. Začneme od hlavy: Ako jedna z mála látok je schopný prejsť cez krvnú bariéru mozgu, preto je považovaný za možný liek na celý rad neurologických porúch, dokonca aj na Alzheimerovu chorobu, parkinsonizmus a niektorí bádatelia sa domnievajú, že by mohol výrazne pomôcť aj pri liečbe následkov mŕtvice. Kurkumín je veľmi silný antioxidant a má výrazné protizápalové účinky. Prospieva aj tým, ktorí chorí nie sú, pretože podporuje celkovú dobrú kondíciu mozgu.

Účinkuje na celú škálu ochorení vrátane ochorení pľúc a pečene, na najrôznejšie neurologické a metabolické poruchy, autoimunitné ochorenia a kardiovaskulárne problémy a na všetky typy zápalových stavov.

Pomáha udržiavať normálnu hladinu cholesterolu, bráni nadmernej zrážanlivosti krvi a vzniku trombózy a infarktu, odstraňuje symptómy spojené s cukrovkou II. typu, reumatoidnej artritídy a roztrúsenej sklerózy.

Žltá kuchyňa
Dnes odborníci na zdravú výživu a už aj mnohí lekári vravia – jedzte farebné jedlá. Nielenže vyzerajú lepšie, ale tiež liečia. Žltá farba je farba karí, šafranu, zázvoru aj kurkumy. Všetko má však svoje háčiky. Pridávať si do jedla veľa kurkumy bohužiaľ nestačí. Koreň kurkumy obsahuje asi 3% kurkumínu a pre ľudský organizmus je zložité ho v prírodnej podobe absorbovať. Dokonca ani ako potravinový doplnok nemá kurkuma žiadúce liečebné účinky. Je to veľká škoda, pretože by mohol byť dokonalým akútnym liekom pre prípad mŕtvice, ale práve jeho ťažké vstrebávanie túto možnosť vylučuje. Najlepšie preto je užívať extrakt z kurkumy. Neznamená to v žiadnom prípade, aby sme kurkumu nepridávali do jedál. Ak však chceme v oveľa vyššej miere zvýšiť jej účinky, môžeme si kúpiť jej extrakt, alebo pripraviť pár „čáry – máry“ prípravkov pre liečenie tela aj ducha:

Kurkuma je naozaj všeliek a vytŕča z radu byliniek. Môže sa popýšiť svojimi pestrými účinkami na naše zdravie, s ich širokým záberom.  Na čo ešte použiť kurkumu? Možností je veľa.

  • na liečbu žalúdočnej nevoľnosti 
  • ak pridáte kurkumu do olivového oleja a zmes votriete do vlasov a pokožky (15 minút necháte pôsobiť), vyhráte nad lupinami. Vlasy je potrebné dôkladne opláchnuť a umyť šampónom, aby na nich nezostal žltý nádych.
  • napriek tomu, že je kurkuma známa vďaka svojmu farbivu, paradoxne sa používa na bielenie zubov. Návod je jednoduchý - posypte si svoju zubnú pastu kurkumou a vyčistite si ňou chrup ako obvykle.

A na záver jedna „bomba“. Aj keď sme písali o tom, že v skutočnosti je dosť ťažké vydolovať z kurkumy to najlepšie obyčajným pridávaním do jedla, je tu jedna možnosť, pomocou ktorej to dokážete. Nie je žiadnym tajomstvom, že v kombinácií s čiernym korením bude kurkuma oveľa oveľa silnejšia pre vaše zdravie. Látky v čiernom korení zvyšujú biologickú dostupnosť prospešných látok kurkumy o 2000% (!).

Siahnite po niektorom zo spomínaných tipov. V opačnom prípade môžete siahnuť po vhodne zostavenom výživovom doplnku akým je napríklad náš výživový doplnok IveKol Panacea. Nakoľko obsahuje vyvážený pomer rôznych druhov bylín extrahovaných našou jedinečnou technológiou.

https://www.ivekol.sk/sk/panacea 

 

A na záver ďalšie priaznivé účinky kurkumy

• Čistí krv a stimuluje krvotvorbu, čo sa následne odzrkadľuje aj na zdravo vyzerajúcej pokožke. Keďže zabraňuje úbytku kolagénu, odďaľuje prejavy starnutia pleti a tvorby vrások.

• Napomáha zabrániť poškodzovaniu ciev, tzv. mikroangiopatii, pri cukrovke – pozitívne ovplyvňuje endotel ciev, čím sa podieľa na ich ochrane

• Priaznivo pôsobí pri astme, zahlieneniach a zápaloch dutín

• Podporuje lepšie hojenie rán a popálenín

• Veľmi účinne chráni bunky mozgu pred degeneráciou a vznikom Alzheimerovej choroby

• Pomáha pri kvasinkových infekciách

• Odstraňuje škody vyvolané voľnými radikálmi, napríklad spalinami z cigaretového dymu