Skočiť na hlavný obsah
Krása začína v bruchu - IveKol
krása začína v bruchu

Možno Vás to prekvapí - tráviaci systém zaberá v tele veľkú plochu - švédski vedci z Salgrenska Academy v Goteborgu za použitia najdokonalejších meracích techník zistili, že jeho dĺžka je päť metrov, plošne (keby ste ho vybrali z tela a dokázali rozložiť) však zaberá až 30 – 40 m², čo je plocha malého bytu. Áno,vážení, toto je všetko vtesnané do vášho tela. V jeho vnútri, hlavne v hrubom čreve, žije okolo tristo triliónov baktérií.

A tieto drobné baktérie sa teraz ukazujú ako jeden z hlavných riadiacich systémov celého tela. Sú veľmi malé, zato veľmi mocné. Ak sú v rovnováhe, je pravdepodobné, že sa tešíte dobrému zdraviu - ľahko si udržujete hmotnosť a vaša pleť pôsobí zdravým a mladistvým dojmom. Prečo? Lebo tieto baktérie priamo ovplyvňujú zdravie vašej pokožky a hrajú dôležitú úlohu pri ochrane kože proti poškodeniu toxínmi vytváranými v tele,ako aj vonkajšími faktormi. Baktérie v črevách dokážu vplývať aj na vznik akné. Takže zdroj mnohých kožných problémov sa začína práve tu.

POCIT - OVEĽA VIAC NEŽ POCIT

Existuje tiež dôležitá súvislosť medzi črevami a pocitmi - nie náhodou dostanete niekto od nervozity hnačku. Komunikácia medzi mozgom a črevami sa udeje každý deň mnoho tisíckrát. Črevá sú vlastne vašim druhým mozgom. Iba nedávno sa tiež zistilo, že črevá dokážu ovplyvňovať aj emócie.

A prečo nás to vôbec má zaujímať?

Lebo aj emócie sú úzko prepojené so stavom kože a s rýchlosťou akou starneme.     

ČO spôsobuje STARNUTIE? Zlé vyprázdňovanie!

PREČO spôsobuje STARNUTIE? Toxínov, ktoré nevychádzajú von cez črevo, sa telo zbavuje aj cez kožu. Putujú cez vrstvy kože, čím môžu spôsobiť priame poškodenie kolagénu a elastických vlákien. Dôsledky: zdravie čriev sa odzrkadľuje na pleti.

PLÁN 3 x O* PRE SPRÁVNE FUNGOVANIE ČRIEV  / * OČISTA - OPRAVA - OCHRANA

Absolútne základným krokom v boji s predčasným starnutím je plán pre správne fungovanie čriev. Chvíľu potrvá, kým sa v nich obnoví rovnováha, a čím je zažívacie starnutie horšie, tým viac času si náprava stavu vyžiada. Aj telu trvalo mnoho rokov, kým sa dostalo do takého štádia zažívacieho starnutia, akým teraz trpíte, preto jeho náprava nie je možná z zvečera do rána. Dobrou správou však je, že koža reaguje veľmi rýchlo. Regeneruje sa približne každých 28 dní - takže rozdiel zbadáte a pocítite pomerne rýchlo a dúfam, že vás to motivuje k tomu, aby ste vytrvali.

Plán 3 x O pozostáva z troch krokov :  OČISTA - OPRAVA - OCHRANA; je dôležité, aby ste ich dodržiavali v tomto poradí. Získate tak optimálne výsledky. Ako dlho sa máte venovať jednotlivým krokom plánu; optimálny čas sú štyri týždne; no ideálne je venovať sa tomu dva - tri mesiace.

O č i s t a 

Prvý krok pri ozdravovaní čriev spočíva v odstránení všetkého, čo ich poškodzuje;

1.) LIKVIDÁCIA hlavných škodcov

Najväčší podporovatelia starnutia:  

  • lepok, mliečne výrobky z kravského mlieka, cukor, alkohol - ak chcete zvrátiť príznaky starnutia, ak chcete mať zdravé trávenie, ak chcete zvíťaziť nad zápalom, ak jednoducho chcete prekvitať, vyzývam vás, aby ste tieto potraviny jednoducho vylúčili zo svojho jedálnička 
  • lieky - ak pravidelne užívate protizápalové lieky, napr. proti bolesti hlavy, chrbtice a pod.; lepšie urobíte, ak sa pokúsite nájsť a vyliečiť to, čo tú bolesť spôsobuje. Obmedzte tiež užívanie antibiotík.
  • stres - je dôležité, aby ste ho dostali pod kontrolu

2.) JEDZTE ORGANICKÉ POTRAVINY (v BIO kvalite)

Nebudete sa tým vystavovať pôsobeniu takých chemikálií, akými sú pesticídy, ktoré zaťažujú črevá a pečeň. Ak konzumujete pesticídy, je to akoby ste usporiadali hostinu pre škodlivé baktérie vo svojich črevách.

O p r a v a

Keď ste odstránili všetko, čo by mohlo narúšať fungovanie čriev, nastal čas, aby ste doplnili to, čoho máte nedostatok.

1.) UŽÍVAJTE PRIBIOTIKÁ - pomáhajú obnovovať potrebnú úroveň prospešných baktérií v organizme.

2.) ZVÝŠTE PRÍJEM VLÁKNINY - ryža, quinoa, zemiaky, banány .... otruby, semienky, orechy, fazuľa

3.) KYSLÉ PROSTREDIE ŽALÚDKA BY MALO BYŤ VYVÁŽENÉ - ak máte sklon trpieť nedostatkom žalúdočných kyselín, potom to, čo vo svojich stravovacích návykoch musíte zmeniť ako prvé, je dlhšie prežúvanie potravy...

4.) NAŠTARTUJTE SVOJE TRÁVIACE ENZÝMY - ak budete poriadne prežúvať jednotlivé sústa jedla a dožičíte si dostatok času, zvýši sa produkcia enzýmov. To umožní mozgu vyslať signály do žalúdka, aby začal pracovať.

O c h r a n a 

Posledým krokom je postarať sa o zažívanie takými spôsobmi, ktoré podporujú jeho obnovu a opravu. Chcete ho predsa vyliečiť.

1.) JEDZTE POTRAVINY, KTORÉ PROSPIEVAJÚ SLIZNICIAM - napr. kel, vývar z mäsa a kostí, kvasené jedlá napr. kyslá kapusta, veľa potravín s obsahom vitamínu A - mrkva, marhule, tekvica, červená paprika, listová zelenina, šošovica, semienka - tekvicové, sézamové. Týždenne by ste mali skonzumovať z póru, cesnaku a cibule približne 3 porcie.

ĎALŠIA PODPORA 

Zatiaľ čo kombináciu týchto prostriedkov môžeme zaradiť do programu ozdravujúceho tráviaci trakt, môžete k nim pridať každodenné pitie prípravku IVEKOL PANACEA; ten po zmiešaní s vodou, vytvára nápoj, ktorého mierne zásadité pH drží kontrolu nad prekysľovaním organizmu. 

Viac na : https://www.ivekol.sk/sk/panacea

A to je všetko: základné informácie o tom, ako trávenie ovplyvňuje starnutie ste dostali. Dozvedeli ste sa pár informácií o samotných črevách, a ako problémové záležitosti v ich vnútri môžu vplývať na vašu kožu. Tiež ste dostali vysvetlenie ako to, čo jete, ovplyvňuje stav vašich čriev...

Funguje to? Funguje!

Ak neveríte - vyskúšajte a dajte nám vedieť, ako to dopadlo !

 

PS: informácie som čerpala z knihy: Zastavte predčasné starnutie.

 

https://www.goodreads.com/nl/book/show/32968230-zastavte-pred-asn-starnutie