Skočiť na hlavný obsah
Chrípka klope na dvere - nedajte jej šancu - IveKol
penové mydlo

Chrípková sezóna klope na dvere. Ako sa ochoreniu vyhnúť? 

Posilňujte si imunitu každý deň, začnite s otužovaním, dbajte na dostatok spánku, pravidelné dávky ovocia, zeleniny a nezabúdajte na pitný režim. Zdatným protivníkom vírusov a baktérií je tiež pravidelný pohyb a časté umývanie rúk.

Otužovanie

Ideálny prostriedok na zvýšenie odolnosti organizmu je otužovanie. Prekrví celé telo a pomôže i zbaviť sa stresu. Otužovať sa môžete viacerými spôsobmi, nielen pri sprchovaní. Pri otužovaní v sprche je dôležité dodržať dve zásady. Prvá je postupnosť – začnite teplejšou vodou, pokračujte vlažnou a očistu ukončite studenou.  Druhá zásada je pravidelnosť. Aj keď to niekedy nemusí byť príjemné, otužovanie nevynechajte ani jeden deň, disciplína sa oplatí. Skúste sprchové sérum Body wellness IveKol , ktoré vytvára príjemnú uvoľnenú atmosféru, pomáha celkovo regenerovať telo aj myseľ... https://www.ivekol.sk/sk/body-wellness-geranium

Pohyb na čerstvom vzduchu a spánok

Pozitívny vplyv na odolnosť organizmu voči chorobám má pohyb, venujte mu každý deň aspoň pol hodiny: Ľudia, ktorí pravidelne športujú, bývajú zriedkavejšie chorí. Dôležitý je aj spánok v neprekúrenej miestnosti. Sú spôsoby, ako telo naučíte prispôsobiť sa nižším teplotám a byť odolnejšie voči chladu.

Bez čistých rúk to nejde

Počas chrípkovej sezóny je mimoriadne dôležité dbať na čistotu rúk. Umývajte si ich čo najčastejšie - penovým mydlom , ktoré Vás poteší príjemným dotykom ľahkej peny : https://www.ivekol.sk/sk/penove-mydlo ...po príchode domov by mala vaša prvá cesta viesť k umývadlu.  Ak nemáte k dispozícii vodu a mydlo, noste so sebou antibakteriálny sprej IveKol https://www.ivekol.sk/sk/fresh-day a ruky si očistite ním. Umývanie rúk pripomínajte neustále aj deťom. V tomto období hrozí v detských kolektívoch vyššie riziko nákazy infekčnými respiračnými ochoreniami. Umývanie rúk je najjednoduchší spôsob, ako predísť rozšíreniu viacerých ochorení – respiračných, hnačkových i žltačky typu A.

Ruky si treba umyť:

  • po príchode do školy/práce
  • po návrate domov
  • pred a po jedle
  • po každom použití toalety
  • po kašľaní, kýchaní
  • pri akomkoľvek pocite znečistených rúk

Ruky si nestačí opláchnuť len teplou vodou, musí sa použiť aj mydlo

Po dôkladnom opláchnutí naneste na ruky mydlo  a pod prúdom vody nevynechajte žiadnu časť dlane, chrbát rúk i miesta medzi prstami a pod nechtami. Umyté ruky si utrite jednorazovou utierkou alebo čistým uterákom. Vírus chrípky môže prežívať na odeve, papieri či vreckovke 8–12 hodín, na hladkých povrchoch dokonca 24–28 hodín.

Vitamíny, zdravé nápoje a pohyb

Imunitu voči chorobám výdatne posilní zdravé zloženie stravy, v chrípkovom období dbajte na to, aby vám nechýbali vitamíny, najmä céčko, ale i minerály a stopové prvky. Ich zásobárňou sú jablká, kyslá kapusta, citrusy, chren, cesnak, paprika, citróny, banány, limetka, pomaranče, para orechy, kešu orechy, ale i rukola, cícer, tekvicové semienka, či morčacie a kuracie mäso.

Nezaškodí aj prevencia; ÁNO ! https://www.ivekol.sk/sk/panacea

Pre väčšinu ľudí je chrípka nepríjemným ochorením. Odborníci, aj v súvislosti s novým koronavírusom, ktorý sa prejavuje ako chrípka, varujú pred zbytočnou panikou, ale vyzývajú na prevenciu !

 

https://zdravie.pravda.sk/zdravie-a-prevencia/clanok/485498-prevencia-proti-chripke-nedajte-sancu-virusom-a-bakteriam/