Skočiť na hlavný obsah
10 tipov na "eko" upratovanie
10 tipov na "eko" upratovanie

Dokonale čistá domácnosť bez kvapky chémie? Nie, to nie je utópia, to je PÁNBACH. Prinášame niekoľko tipov z našej praxe, vďaka nim sa starostlivosť o domácnosť premení v obľúbený rituál plný ukľudňujúcich vôní!

1/ VODA JE ZÁKLAD.

Čím viac vody, tým aktívnejšie Pánbach čistí. Preto hlavne 100% prírodný univerzálny čistič nikdy nestierajte suchou, ale naopak dôkladne namočenou utierkou.

2/ MENEJ JE VIAC.

Pánbach je veľmi koncentrovaný (obsahuje 25% aktívnych čistiacich látok); z toho dôvodu je potrebné starostlivo dodržiavať dávkovanie. Väčšie množstvo síce nijako neublíži Vám ani umývaným predmetom, ale môžete ním znížiť svoj upratovací komfort. V prípade podlahy naviac hrozí, že sa bude chvíľu nepríjemne lepiť.

3/ NA RIADY UDRŽATEĽNE.

100% prírodný prostriedok na umývanie riadu, ovocia§zeleniny najlepšie funguje, pokiaľ riady umývate priamo v napustenom drese namiesto pod tečúcou vodou.

4/ DOPRAJTE MU ČAS.

100% prírodný univerzálny čistič Pánbach dokáže suverénne rozprášiť všetky nečistoty, mastnotu, škvrny aj vodný kameň. V prípade silného znečistenia je však lepšie dopriať mu čas, nechať ho dlhšie pôsobiť a následne ho opláchnuť väčším množstvom vody. Vo výnimočných prípadoch, pri ktorých je multitalentovaný sprej krátky,  pomôže intenzívny antibakteriálny gél na wc a kúpeľňu. Nám sa vďaka nemu podarilo vyčistiť napríklad zašlú vaňu.

5/ VHODNÍ POMOCNÍCI.

K náročnejšiemu upratovaniu a silnému znečisteniu sa najviac hodia utierky z mikrovlákna. Na každú oblasť je dobré použiť mikrovláknovú utierku so správnou štruktúrou. Použité mikrovláknové utierky vyperiete v práčke - vždy bez použitia aviváže.  

 

6/ PREČO VSADIŤ NA "EKO" PRANIE?

Predovšetkým preto, že je priateľské k životnému prostrediu, neškodí mu zbytočnou až agresívnou chémiou a neznečisťuje vodné zdroje. Prechod na ekologické pranie je dôležité i v prípade, ak niektorý člen rodiny trpí kožnými alergiami alebo ekzémom. Kvalitu pracieho procesu ovplyvňuje okrem tvrdosti vody tiež čistota pračky. V prípade vodného kameňa, nečistôt a mastných usadenín odporúčame použiť odstraňovač vodného kameňa, ktorý pračku prečistí v jednom pracom cykle s vyššou teplotou.

7/ POMOC, ODOLNÉ ŠKVRNY ! 

Pokiaľ sa chystáte vyprať odolnejšie škvrny, je dobre pred vypraním prádlo namočiť a prací gél nakvapkať priamo na škvrny a nechať dlhšie pôsobiť. V prípade mastných škvŕn sa nám osvedčilo nastriekať na vodou navlhčené fľaky 100% prírodný univerzálny čistič Pánbach, nechať ho nejaký čas pôsobiť a potom oblečenie vyprať v pračke pracím gélom Pánbach.

8/ IDE TO AJ BEZ AVIVÁŽE.  

V prípade ekologického prania sa aviváž neodporúča. Namiesto neho použite radšej dve lyžice octu, ktorý odstráni zbytky pracieho prostriedku. Nie je treba sa báť, prádlo octom nie je cítiť.

9/ UMÝVANIE V MYČKE OVPLYVŇUJE VODA, 

resp. jej tvrdosť. Mnoho ľudí je spokojných hneď po prvom umytí. Tam, kde tomu tak nie je, je potrebné ešte ladiť. Odporúčame vyčistiť sitká myčky, pridať soľ.

10/ VEDRO VODY DO PRÍRODY. 

Produkty Pánbach sú plne biologicky rozložiteľné, vďaka čomu môžete použitú vodu po umývaní podláh, či riadu bez obáv využiť napr. na zalievanie izbových kvetov, kríkov, či stromov. Aj Vy sa tak môžete zapojiť do úžasnej iniciatívy "Kbelík vody do prírody" a pridať sa k ľuďom, ktorí chránia našu planétu.

PS: Maximálny účinok výrobkov PÁNBACH vedecky preukázal a doložil Ústav molekulárnej biológie Slovenskej akadémie vied.

Do "EKO UPRATOVANIA" , priatelia! 

www.panbach.sk