Skočiť na hlavný obsah
Začnime od podlahy - ekologická údržba domácnosti - IveKol
PÁNBACH podlahy a Patrícia

?Ekologická údržba domácnosti? Áno s nami sa to dá!

Utrácate kopu peňazí za drogériu a hromady obalov nemajú konca? Zero waste životný štýl patrí dnes k návykom, ktoré majú okrem ušľachtilých zámerov zredukovať ľuďmi produkovaný odpad na minimum. 

V dnešnej dobe nám chemický priemysel ponúka množstvo výrobkov na čistenie, pranie a údržbu priestorov, v ktorých žijeme. Väčšina z nich však obsahuje veľmi škodlivé látky, ktoré nakoniec skončia v prírode a ohrozujú najmä vodné ekosystémy. Pôvodcom alergií, dýchacích ťažkostí a chorôb nielen u detí môžu byť práve uvedené výrobky.

Začnime od podlahy. Ak chcete, aby vaša podlaha vydržala čo najdlhšie a udržiavala si stále skvelý vzhľad, musíte sa o ňu dobre starať. Mimochodom nestačí ju vytrieť mopom. Tým jej môžete akurát uškodiť. Je potrebné dodržiavať jasné pravidlá pri údržbe a čistení.

Ponúkame pár tipov, aby Vaša podlaha vyzerala vždy ako nová.

  1. Každá podlaha sa po čase opotrebuje. Rýchlosť jej opotrebenia je závislé na mnohých faktoroch, ako je napríklad prostredie, nesprávna starostlivosť, vonkajšie nečistoty, ale aj mastnota, soľ a najmä potom chemické čistiace prípravky. Dôrazne preto odporúčame čistiť podlahu iba čistou vodou alebo kvalitnými čistiacimi prostriedkami, maximálne účinnými, ktoré povrch podlahy nieže nepoškodia, ale ako keby "zakonzervujú." TIP: použite na čistenie podlahy čistiaci prostriedok PÁNBACH , ktorý je tak účinný, že dokáže podlahu vyčistiť bez jedinej kvapky chémie. https://www.ivekol.sk/sk/symfonia-domacnosti-cistiaci-prostriedok-na-podlahy-panbach

    PÁNBACH na podlahy vyčistí a pokryje neviditeľnou ochrannou vrstvou laminátové, korkové aj voskované drevené podlahy a keramické dlažby. Zažite radosť z pohybu na všetkých typoch podláh.

    Jednou z možností je aj čapovaná drogéria; prostriedok PÁNBACH si môžete aj načapovať v niektorých obchodoch  #ekotočka #bioalej #nasypanô #potravinynieotraviny #slnečnica  

  2. Nepoužívajte mopovací systémStaré známe mopy odvádzajú pri odstraňovaní nečistôt z podlahy veľmi zlú prácu. Nielenže odstránia iba 50% nečistôt, nežiadúcich látok a potenciálne škodlivých kontaminantov, ale navyše zatlačia nečistoty a baktérie do povrchu a škár podlahy. Pri používaní klasických mopovací systémov môže dôjsť ku krížovej kontaminácii baktérií z jednej miestnosti do druhej. Mop takisto zanecháva na podlahe vlhkosť a zvyšky chemických prípravkov, čo nesie celý rad bezpečnostných rizík. TIP: Kľúčom k riadne vyčisteným podlahám je teda odstránenie nečistôt pomocou - Mikrovláknovej utierky na podlahy Patrícia a niekoľkými kvapkami (min. uzáver) čistiaceho prostriedku PÁNBACH. https://www.ivekol.sk/sk/mikrovlakno-utierka-patricia

  3. Čistite škáry podlahy. Mnoho ľudí si myslí, že škáry medzi dlaždicami sú prirodzene čierne. To ale nie je pravda. Keď položíte dlažbu, škáry sú biele alebo šedé. Čierne sú až po nejakom čase, čo ste ich nečistili. Odtieň čiernej je tak tvorený hlavne nečistotami. To platí v kuchyniach, kde často dochádza k úniku mastnôt. Tie sa do škár zažerú a potom je ťažké opäť ich dostať do pôvodného stavu - vzhľadu. A ešte viac tomu pridá, keď podlahu umývate podlahu mopom. Ten totiž mastnotu rozloží a votrie práve do škár.  TIP: podlahu poumývajte ako v bode 2; ak chcete dôkladne - bez námahy vyčistiť škáry; použite mokrú Mikrovláknovú utierku Dana na drhnutie; https://www.ivekol.sk/sk/mikrovlakno-scrub-dana budete nadšené! 

 

Do upratovania priatelia ! 

Záverom je potrebné si uvedomiť, že ekologické čistenie povrchov v celej domácnosti Vám prináša nielen radosť z "rýchleho upratovania", ale aj úsporu peňazí, energie a dobrý pocit, že ste pre svoje zdravie a zdravie celej rodiny urobili zadosť! 

Ušetríte prírodu aj svoju peňaženku!