Skočiť na hlavný obsah
Utierky z mikrovlákna - zázračné utierky - IveKol
mikrovlákno annamária

Mikrovláknové utierky nielenže čistia, utierajú a leštia, ale šetria pritom čas aj peniaze. Drahé čistiace prostriedky pri tomto pomocníkovi už totiž nebudete potrebovať.

Trik je vo veľkosti plochy

Mikrovláknové utierky sa vyrábajú z polyesteru a polyamidu. Trik tkvie v tom, že jednotlivé vlákna sú až štyrikrát menšie ako napríklad vlákno bavlny alebo ľudský vlas. Tie sa spracúvajú na utierky s vysokou hustotou a následne sa ešte raz štiepia. Tak vzniká skutočne veľká plocha. Čím je táto plocha väčšia, tým väčší je aj jej čistiaci účinok. Vďaka ich vyššej čistiacej sile potrebujú mikroutierky len veľmi málo čistiaceho prostriedku, prípadne žiadny, a aj napriek tomu spoľahlivo odstraňujú čiastočky nečistôt a mastnotu zo všetkých povrchov.

Extra rady

1. Nielenže čistiace prostriedky nie sú potrebné. Niektoré čistiace prostriedky môžu dokonca spôsobiť, že sa jemné mikrovlákna zlepia a tým uberú utierke z jej čistiacej sily.

2. Ak tento typ utierky preperiete pred prvým použitím v teplej vode, bude lepšie nasávať špinu. Žiaden strach zo zárodkov - pri upratovaní s mikrovláknovými utierkami sa čiastočky špiny dostanú len medzi vlákna, nie do ich vnútra, preto sa pri preplachovaní z utierky rovnako ľahko odstraňujú a spolu s vodou putujú priamo do odtoku. 

Čistenie

Mikrouvláknové utierky by ste mali prať v rukách a v nie príliš horúcej vode. Dôvod: Vlákna z iných textílií, ktoré zostali v práčke, môžu upchať vlákna na mikroutierke, čím by sa znehodnotila.

Vyskúšajte ich - budete nadšené!

https://www.ivekol.sk/sk/mikrovlakno-ivekol