Skočiť na hlavný obsah
Príručka pre dôkladný novoročný detox domácnosti: začnite rok s čistým štítom.  -IveKol
domácnosť s mikrovláknom ivekol

Možno ste sa práve zobudili do drsnej novoročnej reality. Nedá sa nič robiť, lenivé obdobie vianočných sviatkov a prelom nového roka je za nami...

Deti sú už vo svojom "školskom" rytme; no a my doma  musíme dať dohromady najprv seba a potom nám neostáva nič iné, len vyhrnúť si rukávy a pustiť sa do upratovania - dôkladného!     

Vezmite to pekne po poriadku

Po uprataní obývačky a následne "odzdobení" vianočného stromčeka, odložení vianočnej výzoby pravdepodobne odhalíte nejaké tie škvrny, či už na prestieraní, sedačke či na podlahe.

  • Vosk zo sviečok môžete nájsť na prestieraní, tiež na oblečení či koberci. Nie je nič jednoduchšie ako menšie textílie strčiť do mrazničky, na väčšie kúsky či koberec priložte ľad v mikroténovom sáčku. Akonáhle vosk stvrdne, dokážete ho rukou odstrániť . Prípadné zbytky nahrejte fénom a roztopený vosk vysajte MIKROVLÁKNOM IveKol https://www.ivekol.sk/en/univerzalne-frote-mikrovlakno-lila prípadne prežehlite cez mikrovlákno. Z dreveného nábytku vosk opatrne odstráňte umelohmotnou lopatkou, zbytky vosku dočistite jemným MIKROVLÁKNOM IveKol https://www.ivekol.sk/sk/mikrovlakno-pasiky-pamela.
  • Na čerstvé škvrny od červeného vína môžete použiť tradičný trik: posypať ich soľou; zaschnutých škvŕn sa zbavíte pomocou prírodného produktu PÁNBACH univerzál https://panbach.sk/product/RNOZm/univerzalny-sprej-geranium škvrny zastriekajte, nechajte pôsobiť 3-5min. a potom vyperte bežným spôsobom. Takisto postupujte, ak máte šaty, obrusy poliate kávou.    
  •  
  • nepríjemné a veľmi zapáchajúce škvrny zanecháva pivo. Pokiaľ sa vám vyleje na koberec, nemáte inú možnosť, než špinavé miesto celé šampónovať zriedeným čistiacim prostriedkom PÁNBACH https://panbach.sk/product/RNOZm/univerzalny-sprej-geranium , nechať pôsobiť, vykefovať a po vysušení povysávať. 
  • ani sedacia súprava poliata pivom nie je pre PÁNaBACHa problém; postupujte nasledovne - miesto postriekajte zriedeným prostriedkom; snažte sa po vrch príliš nenamočiť - skôr ho napeňte (voda - PÁNBACH - mokré mikrovlákno) ; použite pri tom Viacúčelové Mikrovlákno Ivekol https://www.ivekol.sk/sk/viacucelove-mikrovlakno-utierka-viola; nechajte pôsobiť a dosušte vyčistené miesto.
  • Nepríjemné škvrny ostávajú po chlebíčkoch, omáčkach a všetko mastnom - odstraňujú sa len veľmi ťažko. K odstráneniu mastnoty z nábytku a kožených poťahov odporúčame vyskúšať Mikrovlákno na mastné povrchy https://www.ivekol.sk/sk/mikrovlakno-do-kuchyne-jackard-jana; Mastnotu odstránite pomocou mikrovláknovej utierky a vody; Mikrovlákno jemne navlhčíte a poutierate mastné povrchy; všetku nečistotu mikrovlákno "vtiahne" do seba; vy už len suchou utierkou doleštíte utretý a vyčistený povrch; použite mikrovlákno https://www.ivekol.sk/sk/mikrovlakno-utierka-petra.

Nebojte sa vyskúšať niečo nové: v prípade IveKol Mikrovlákna zistíte, že ste nielen usporili na syntetických chemických prostriedkoch - tým ste ušetrili svoje zdravie aj zdravie svojich detí;

...mimochodom, vedeli ste, že MIKROVLÁKNO IVEKOL je zelený výrobok?

Chránite životné prostredie a tiež našu krásnu planétu.