Skočiť na hlavný obsah
bg

Mikrovlákno utierka Petra

vysoko kvalitná veľmi jemná

petra mikrovlaknova utierka na prach
petra mikrovlaknova utierka na prach
petra
odlíčenie pleti

Mikrovlákno utierka Petra

Táto vysoko kvalitná utierka je veľmi mäkká a jej dlhé väzby zvyšujú jej elektrostatické vlastnosti (má dvakrát hustejšie froté). Jedna strana má dlhšie mäkké vlákna pre maximálne zachytenie prachu, nečistôt a trochu kratší vlas na druhej strane je určený na leštenie. Môžete ju využiť pri odlíčení tváre; je veľmi praktická pri utieraní prachu kdekoľvek - vo vnútri auta, na obrazovke televízora, počítača alebo iného spotrebiča. Odporúča sa najmä do domácnosti, kde žijú alergici. Farba: žltá. Veľkosť: 35 x 33 cm. e

Cena

€3.90
Poštovné od 2.80€
Nad 50€ poštovné zadarmo

100% Skladom. Dodanie do 5 pracovných dní.

Použitie: Suchú utierku používajte na odstránenie prachu. Zložte ju 4x, dosiahnete tak lepší účinnok a elektrostatické vlastnosti. 

Už žiaden prach! Nábytok, obrazy, lampy, televízor, klávesnice počítačov.... dokonca aj prach z kvetov hravo zvládne IveKol mikrovláknová utierka na prach. Mikrovláknová utierka do seba vtiahne všetok prach a udrží ho v sebe – tak sa nedostane do ovzdušia. 

Tip 1: Používajte na prach na elektrických spotrebičoch i hudobných nástrojoch, nábytku v obývačkách, kanceláriách, kuchyniach; je nenahraditeľná pri utieraní prachu na lesklom  nábytku.

mikrovlákno petra

Tip 2: Používajte pri odlíčení pleti. Nie je odličovací tampón ako odličovací tampón. Ak ste ekologicky založený používajte kvalitné mikrovlákno; pevná hebká štruktúra je výhodou - mikrovláknová tkanina naviac nezanechá zvyšky chĺpkov, ktoré pri inom odličovacom tampóne môžu na tvári ostať. A čo so znečisteným mikrovláknom ? Jednoducho preprať v ruke a nechať voľne usušiť!  

Mikrovlákno patrí v súčasnosti medzi najjemnejšie materiály, no zároveň je i neuveriteľne pevné a silné. Dôvodom je, že „rozdelené“ mikrovlákna obsahujú tisíce „uzlíkov“ na štvorcový centimeter a vysoko kvalitné mikrovláknové tkaniny majú cez 200 000 prameňov vlákna na štvorcový centimeter materiálu. Táto vysoká hustota vlákien vedie k tomu, že vlákno má dostatočnú trvanlivosť, aby vydržalo viac ako 500 praní.

 

Používanie mikrovlákna:

 • Používanie mikrovláknových utierok je celkom jednoduché. Či ich používate na mokro alebo na sucho vždy ich 4x zložte, aby ste získali väčší povrch na kontakt s predmetmi. 
 • Pri čistení jednoducho navlhčite, vyžmýkajte a utierajte. 
 • Jednou z možností obvyklého použitia mikrovláknových utierok je rýchle upratovanie. Pokiaľ neviete, rýchle upratovanie je ľahké čistenie na odstránenie prachu, otlačky prstov, kvapky vody a ďalších menších znečistení. S mikrovláknovými utierkami dokážete rýchle upratovanie urobiť za krátku chvíľu. Jednoducho postriekajte plochu trochou vody a utrite. Tu je ale háčik. Pri používaní je najlepšie utierať v jednom smere, pokiaľ nie je odstránený viditeľný prach a znečistenie; odporúčame utierku často obracať. Dobré mikrovlákno sa nemôže zbaviť častíc bez ponorenia do vody. 
 • Neodporúčame utierky používať na sklenené okná, na ktorý ste nastriekali odpudzovač vody. Pokiaľ je aj na sprche trvale umiestnený odpudzovač vody, nepoužívajte mikrovlákno.

 

Údržba a čistenie mikrovlákna:

 • Najlepšie účelné čistidlo je tekutý čistiaci prostriedok. Môžete tiež použiť saponát na riad. 
 • Perte v ruke alebo v práčke, v studenej alebo vo vode teplej do 60°C s pracím práškom. Pranie na 90°C je možné, ale môže skrátiť životnosť vašej mikrovláknovej tkaniny. Polyester a polyamid sa v príliš teplej vode zrážajú a utierka nebude pracovať tak, ako je plánované. 
 • Nesušte nad zdrojom tepla. Zachádzajte s mikrovláknovou utierkou rovnako ako s vašimi citlivými odevmi. Sušenie veľkým teplom je horšie než pranie v horúcej vode. 
 • Nepoužívajte žiadny druh aviváže. Aviváž sa zachytí v mikrovlákne a zníži jeho schopnosť absorbovať vodu, čistiť a zachycovať špinu.
 • Pri praní neškrobte, zbytočne tkaninu zaťažujete. 
 • Aby ste po zakúpení získali najlepší výkon, odporúčame pred použitím jedenkrát vyprať v ruke. Niektoré farby môžu vyblednúť kvôli prírodným farbivám, preto odporúčame pri prvých troch praniach prať mikrovlákna oddelene alebo s podobnými farbami. 
 • Vďaka svojej mikrovláknovej utierke ušetríte peniaze, pretože budete kupovať menej chemických čistidiel, menej papierových utierok, menej aviváže a škrobu. Ušetríte na nákladoch na energiu, pretože mikrovlákno schne pri nižšom nastavení teploty (alebo bez sušičky) a za kratšiu dobu než bavlna.
Zanechať komentár