Skočiť na hlavný obsah
Majte doma vždy "upratané"! 20 min. návod na neustále čistú domácnosť! - IveKol
doma upratané mikrovlákno ivekol

„Žena by mala byť kuchárkou v kuchyni, dámou v spoločnosti a gejšou v posteli. A tragédia je, keď sa to prehodí.“ — Miloš Kopecký český herec 1922 - 1996

Rýchle rastúci neporiadok začne stravovať vašu domácnosť takmer v tom okamžiku, keď dokončíte veľké týždňové upratovanie . Neprepadajte zúfalstvu. Naučte sa udržiavať  doma „upratané".

Málo, ale každý deň

Často vydržíme odolávať neporiadku deň - dva a na konci týždňa ostáva na váš domov už len žalostný pohľad. Pritom stačí urobiť málo, aby tomu tak nebolo, je to ale nutné každý deň.

Realita je taká, že keby ste cez víkend naozaj dôkladne upratala, bez pravidelného denného zásahu sa bude neporiadok a nečistota stále rovnako šíriť. Popritom stačí venovať svojmu bytu denne 20 minút - tým spomalíte neporiadok a znečistenie. 

Začnite tým, že si vyhradíte pravidelnú dennú dobu a koncentrovať sa budete iba na takéto tzv. "rýchle upratovanie". Netelefonujte, nevarte a hlavne sa nezdržiavajte vecami, na ktoré si musíte vyhradiť viacej času: umývanie okien, upratovanie skríň a pod. Dodržiavate jednoduchý návod a svižne začnite!

Návod na stále čistú domácnosť. 

Venujte svojej domácnosti denne len 20 minút a nebudete musieť riešiť narastajúci neporiadok.

Kuchyňa / 7 minút

Pre priestor kuchyne je typické, že sa sa vďaka extenzívnemu používaniu rýchle znečisťuje, nič menej nároky na hygienu sú kvôli manipulácii s potravinami najvyššie.

Dobrým pomocníkom budú pre Vás práve Mikrovláknové utierky IveKol, ktoré Vám ponúkame.

Už ich len vyskúšať! Sadu Mikrovláknových utierok do KUCHYNE môžte mať za výhodnú cenu - pri kúpe sady usporíš až 15 Eur!

BUdete nadšení! kuch

https://www.ivekol.sk/sk/mi18-sada-mikrovlaknovych-utierok-do-kuchyne-6ks

Kúpeľňa: 2 minúty

"Rýchle upratanie" tejto miestnosti bude o utieraní do sucha, nie  o drhnutí: pri každodennej starostlivosti pôjde o ľahké odstránenie kvapiek vody, drobného prachu či vlasov. Postupujte od najznečistenejšieho miesta, teda toalety, k umývadlu a sprche.

  • Umyte vnútro záchodové misy kefou, samozrejme tiež pod hladinou, a spláchnite /Pamela https://www.ivekol.sk/sk/mikrovlakno-pasiky-pamela
  • Utrite dosku a okraj misy. Nezabudnite: na WC používajte vždy inú utierku než na zbytok domácnosti
  • Utrite umývadlo a batériu; použite Mikrovláknovú utierku IveKol / Dana https://www.ivekol.sk/sk/mikrovlakno-scrub-dana
  • Utrite zrkadlo ; použite Mikrovláknovú utierku IveKol / Soňa https://www.ivekol.sk/sk/mikrovlakno-utierka-sona
  • Tip: Majte pomôcky (Mikrovláknové utierky) na "rýchle upratovanie" vždy po ruke; Mikrovlákna IveKol vždy preperte ručne pod tečúcou teplou vodou a voľne vysušte; po vysušení uložte na poličku; výhodou pri takomto upratovaní je, že upratujete bez syntetickej chémie; zapamätajte si: chemické výpary vášmu zdraviu aj zdraviu vašej rodiny škodia.

Dobrým pomocníkom budú pre Vás práve Mikrovláknové utierky IveKol, ktoré Vám ponúkame.

Už ich len vyskúšať! Sadu Mikrovláknových utierok do KUCHYNE môžte mať za výhodnú cenu - pri kúpe sady usporíš až 15 Eur! BUdete nadšení! kupelna

https://www.ivekol.sk/sk/mi19-sada-mikrovlaknovych-utierok-do-kupelne-6ks

 

Obývačka / 6 minút

Začnite sedacou súpravou, bez nej nebude obývačka vypadať nikdy uprataná.

Spálňa / 3 minúty

Pokiaľ nie ste zástancami bezchybného ustielania, nerobte si starosti: vankúš stačí natrepať, paplón prehodiť cez peľasť. Dôležité je umožniť posteľnému prádlu s vankúšom a paplónom cez deň vyschnúť, pretože roztočom sa vo vlhku, teple a prítmí perín výborne darí.

Predizba: 2 minúty

Tu je najdôležitejšia prevencia: nezabudnite, že najlepšie sa upratuje špina, ktorá vôbec nevznikne. Nechajte ju teda za dverami svojho bytu. 

Predizba by mala byť pohodlným miestom k obliekaniu a prezúvaniu. Často je však skôr úzkou preplnenou chodbičkou, kde po sebe ráno šliapeme. Uvoľňujte ju pravidelne, aj keď je to dosť ťažké.