Skočiť na hlavný obsah
Filter na úpravu pitnej vody .... užitočnosť alebo zbytočnosť?
Aqua Ivekol - filter na úpravu pitnej vody

ČISTÁ , PRAMENITÁ VODA PRIAMO Z VÁŠHO KUCHYNSKÉHO KOHÚTIKA!

Máte podozrenie, že vaša voda nie je v poriadku?

Prvým krokom pred úpravou vody je vykonanie analýzy. Na základe výsledkov presne zistíte, či sú všetky prvky v norme, prípadne ktoré škodlivé látky sa vo vode nachádzajú v nepovolenom množstve.

Ako zistíte, či vôbec rozbor vody potrebujete?

Existuje niekoľko jasných príznakov, ktoré poukazujú na znečistenie vody v domácnosti. Najčastejšie vznikajú tieto problémy:

  1. zdravotné ťažkosti – väčšinou sú prejavom mikrobiologického znečistenia vody baktériami. Zdravotné komplikácie sa však môžu vyskytnúť aj pri pití vody s vysokým obsahom mangánu či dusičnanov. Práve dusičnany sú obzvlášť nebezpečné pre malé deti.
  2. vodný kameň – usadzovanie vodného kameňa na spotrebičoch, v kotli, bojleri, sprchovom kúte a všetkých miestach v domácnosti, kadiaľ preteká voda, je jasným dôkazom tvrdej vody.
  3. zmena farby, vône alebo nepríjemná chuť vody – škodliviny, ktoré menia fyzikálne vlastnosti vody (farba, pach, chuť), je najjednoduchšie vo vode odhaliť. To, že je potrebný rozbor a prípadná filtrácia vody, vám napovie napríklad sfarbenie vody dohneda, železitá chuť vody či pach chlóru vo vode.

ČO ROBIŤ, AK ŠKODLIVÉ LÁTKY NIE SÚ V NORME?

Čo robiť, ak výsledky analýzy vody preukážu, že sa v nej nachádzajú škodlivé látky v nepovolenom množstve? V prípade, že chcete vodu využívať na pitie či úžitkové účely, odporúčame zvoliť vhodný filter na úpravu vody. Pokiaľ ide o jediný zdroj vody, je úprava vody nevyhnutná.

Na základe výsledkov vám naši odborníci navrhnú vhodné zloženie filtra na úpravu vody.V prípade záujmu filter na vodu nainštalovať a pravidelne tiež vykonávať servis. To všetko však začína práve rozborom vody.

PS: filter na úpravu pitnej vody .... užitočnosť alebo zbytočnosť?

  • Prečo je konzumácia čistej vody pre náš organizmus tak dôležitá? Základom pitného režimu je úplne čistá voda. Nie čaje, nie minerálky a už vôbec nie limonády alebo niečo iné. Túto základnú múdrosť ovládajú už aj mnohé deti na základnej škole.
  • Lenže keď sa začnete zaujímať o zdroje čistej vody, moc možností vám neostáva. Buď si začnete kupovať pramenité vody v plastových fľašiach, ktoré okrem ekonomickej záťaže (o environmentálnej ani nehovoriac), stoja aj dosť fyzickej námahy.

PS1: Reverzná osmóza? ... najlepšia a najčistejšia forma úpravy vody.

  • Lenže ... reverzná osmóza produkuje veľmi sterilnú až neprirodzene upravenú vodu. To by však až taký problém nemusel byť. Lenže voda nemusí byť kontaminovaná len chemikáliami (anorganické, organické) a pevnými časticami (piesok, materiál z potrubia) ale aj baktériami a vírusmi. No a vírusy či baktérie osmóza ničiť nedokáže.
  • Ak ide o vodu ako takú zo zásobníkov vodárne, tak tam môže byť aj relatívne v poriadku, lenže jej cesta do domácnosti vedie cez rôzne korodované, olovené či znečistené potrubia, kde voda stráca kvalitu a nabaľuje na seba nečistoty. Pre nás dospelých to môže byť ešte ako-tak bezpečné, pre deti však určite nie.... tu pitný režim zohráva veľmi dôležitú úlohu v otázkach prevencie zdravia.

PS2: Sumár výhod filtra Aqua IveKol  -  kombinuje zaujímavé technológie:

  1. je ňou aktívny uhlíkový blok pre odstraňovanie väčšiny zdraviu škodlivých kontaminantov (chemikálie, ortuť, olovo, chlór a častice 300 krát menšie ako ľudský vlas).
  2. je ultrafialová lampa, ktorá ničí 99,99% vo vode sa vyskytujúcich chorôb, ktoré spôsobujú baktérie a vírusy.

 

Po ekonomickej stránke je filter pri pohľade na ročnú spotrebu vody ďaleko menšia investícia ako by ste si mysleli.

 Aqua IveKol Filter na úpravu pitnej vody

Poznámka:  Z  obrázku si môžete pozrieť ako vyzerá filter približne po roku používania a ako vyzerá ten nový.

Ak si predstavíte, že toto mali pôvodne prefiltrovať telesné systémy vás alebo vášho dieťaťa, nie je to veľmi príjemná predstava. Jeden filter vydrží zhruba rok. Tí, ktorí majú vodu v horšej kvalite o niečo menej. Ak zvážime investíciu do filtra na jeden rok, tak skutočne nemáme čo riešiť. Preto ak ste niekedy uvažovali o filtrácii vody domnievame sa, že toto je jedno z najlepších riešení .