Skočiť na hlavný obsah
EKOLOGICKÉ PRANIE sa od bežného prania líši nielen pracími prostriedkami  - IveKol
panbach - ekologické pranie

... vedeli ste, že  EKOLOGICKÉ PRANIE sa od bežného prania líši nielen pracími prostriedkami a ich zložením, ale hlavne postupom prania?

 Veľa ľudí je sklamaných z výsledkov ekologického prania a to hlavne preto, že nemajú dostatok informácii o technike takéhoto prania. Postupujú rovnako ako pri prostriedkoch založených na chemických mixoch, čo nemusí mať ten správny efekt.

Ako na to?

  1. je potrebné zistiť tvrdosť vody, v ktorej bielizeň periete 
  2. zhodnoťte, akú má bielizeň stupeň znečistenia. Škvrny, ak je to možné, odstraňujeme čo najskôr. Pranie v nižšej teplote vyžaduje viac chémie, preto, ak nám to materiál dovolí, volíme teploty od 40 °C.
  3. tak isto ako perieme našu bielizeň, aj práčka potrebuje starostlivosť. Vodný kameň, nečistoty, mastné usadeniny ju zanášajú a ovplyvňujú kvalitu pracieho procesu a preto odporúčame odstraňovač vodného kameňa, ktorý nám práčku prečistí v jednom pracom cykle s vyššou teplotou.

PÁNBACH - ako na to? Pred použitím jemne pretrepte. Podľa odporúčaného dávkovania na bežne znečistené oblečenie nalejte prací gel do priehradky. Na približne 3kg bielizne sa používa 40ml pracieho gelu. Pokiaľ ide o silné znečistenie, použite 45ml pracieho gelu do priehradky a kvapku priamo na oblečenie.  

Ak sa chystáte vyprať odolnejšie škvrny, s ktorými by si náš ekologický prací prostriedok možno neporadil, je dobré pred vypraním prádlo namočiť a  pritom priamo na škvrny nakvapkať prostriedok a nechať ho dlhšie pôsobiť.

V prípade ekologického prania sa aviváže neodporúčajú. Namiesto aviváže radšej použijeme dve lyžice octu, ktorý odstráni zvyšky pracieho prostriedku a zároveň vyčistí a vydezinfikuje práčku. Bielizeň po vypraní octom cítiť nie je.
 

Prečo uprednostniť eko pranie?

  • je priateľské k životnému prostrediu, neškodí mu zbytočnou až agresívnou chémiou a neznečisťuje napríklad vodné zdroje
  • výhody ekologického prania sa zvyčajne prejavia aj v prípade, že niektorý člen rodiny trpí kožnými alergiami alebo ekzémom. Bežné, konvenčné pracie prostriedky sú plné fosfátov, syntetických tenzidov, bieliaceho chlóru, optických rozjasňovačov, stabilizátorov, umelých parfémov a dokonca aj farbív.
  • Veľakrát od vypratej bielizne očakávame nielen čistotu, ale aj prenikavú vôňu, akoby len tá bola jasným indikátorom čistoty. Lenže práve tieto umelé – syntetické látky sú často zodpovedné za svrbenie, začervenanie a podráždenie pokožky. Po opraní ostávajú vo vláknách bielizne aj po jej vypláchaní a pri sušení sa ešte aj dostávajú do našich dýchacích ciest a dokážu vyvolať rôzne alergické reakcie. 
  • je vhodné aj pre najmenšie deti už od narodenia, 

Záver:

EKOLOGICKÉ PRANIE je účinné, efektívne, šetrné k bielizni, pokiaľ je dodržaný postup prania a prípadne aj správna úpravy vody (zmäkčenie).

Takéto pranie? ocenia hlavne alergici, ľudia s citlivou pokožkou, matky s malými deťmi a aj ľudia s priateľským vzťahom k našej planéte.

https://panbach.sk/product/9EgVP/praci-gel-levandula

#panbach #madeinslovakia #praveslovenske #zerowaste #naturelover #nature #natural #tangerine #symphony #greenproduct #cleaner #gel #slovakia

panbach - ekologické pranie