Skočiť na hlavný obsah
Čo je to mikrovlákno ? - microfiber - IveKol
mikrovlákno IveKol

MIKROVLÁKNO tvoria veľmi malé vlákna, ktoré sú jemnejšie ako 1 "tex". "Tex" je jednotka, ktorá určuje jemnosť priadze. Vyjadruje hmotnosť 1 kilometra priadze v gramoch. Pre predstavu je toto vlákno jemnejšie ako vlna, bavlna, alebo hodváb.

Mikrovlákno - Microfibre

Celkom slušná imitácia hodvábu. Jedná sa o umelé vlákno vyrábané zvlákňováním polymérov (polyesteru, polyamidu). Mikrovlákno je 20x tenšie než prírodné hodvábne vlákno a 100x tenšie než ľudský vlas. Má široké uplatnenie v odevnom priemysle, ale aj  v domácnosti známej ako "zázračná" utierka alebo mop.

Aké sú výhody mikrovlákna IveKol?

Tou najvýznamnejšou je, že je vhodné pre alergikov, malé deti, osoby s dýchacími ťažkosťami . 

Mikrovlákno sa vyrába z polyesteru a polyamidu; je to tkanina veľmi husto pletená, to obmedzuje prítomnosť peľov a roztočov. Na rozdiel od prírodných materiálov, ako napríklad vlna, alebo perie, ktoré sú zdrojom alergénov.

 Kvalitné mikrovlákno je hebké a prekvapivo jemné.

Výrobky z mikrovlákna sú farebne i tvarovo stále. Farby aj po rôznorodých praniach nevyblednú a zostávajú stále rovnako žiarivé. Na tkanine nevznikajú žmolky a charakter vlákien je po dlhú dobu nezmenený.

Výhody používania mikrovláknových utierok v domácnosti?

 1. Čisté okná bez šmúh a chuchvalcov, rovnako tak zrkadlá a sklenené predmety – bez prostriedkov na čistenie okien alebo papierových utierok.
 2. Čistá kúpeľňa, bez zvyškov mydlového povlaku - bez použitia chemických čistiacich prostriedkov iba s vlhkou mikrovláknovou čistiacou tkaninou.
 3. Menej  námahy potrebnej na dokončenie práce a menej  času na čistenie – iba utrieť a ísť.
 4. Viac peňazí – úspora peňazí na nakupovanie menšieho množstva chemických čistiacich prostriedkov a papierových utierok a úspora nákladov na energiu pri praní.
 5. Bezpečnejší domov – menej chemických čistiacich prostriedkov v domácnosti, obzvlášť ak máte malé deti.
 6. Zdravší domov – menej alebo  žiadne chemické zvyšky u vás doma, obzvlášť pre tých, ktorí trpia alergiami na chemikálie, astmou alebo chronickými dýchacími problémami.
 7. Čistejší domov -  mikrovlákno odstraňuje alergény a baktérie z povrchov.
 8. Menej odpadkov – žiadne vlhké papierové utierky alebo fľaše od chemických čistiacich prostriedkov na vyhodenie do odpadu.
 9. Žiadne zapáchajúce tkaniny na riad. Po použití vyplákať alebo vyprať, veľmi rýchle uschnú, zaveste a nechajte uschnúť. 
 10. Rýchle upratanie všetkých druhov kaluží, domácich alebo zvieracích nehôd a utierky dokonca vysušia aj ich kožuch!
 11. Použijete ich kdekoľvek a kedykoľvek preto, aby bol výsledok bez šmúh a chuchvalcov zaručený!

Ako sa mikrovlákno ošetruje?

Výrobky z mikrovlákna nevyžadujú žiadnu špeciálnu starostlivosť. Možno ich prať v práčke na 40 ° C a sušiť v sušičke. ... pozor: bez použitia aviváže!