Skočiť na hlavný obsah
ŠKORICA/ liečivý zázrak - IveKol
škorica

Problém súčasnej medicíny je zvyšovanie rezistencie baktérií voči antibiotikám. Proti baktériám sa dokážeme ubrániť aj prírodným spôsobom, bez toho, aby si telo vytváralo prirodzenú odolnosť. Koreniny =  novodobé eubiotikum.

Škorica

Škorica obsahuje taktiež množstvo antioxidantov, má protizápalové účinky. Znižuje hladinu LDL cholesterolu, zmierňuje nevoľnosť, ničí baktérie Candida, ktoré spôsobujú kvasinkové infekcie, znižuje hladinu cukru v krvi, pôsobí priaznivo na krvný obeh a pomáha pri spaľovaní tukov. Ako korenie sa vo svete používajú  hlavne 3 druhy škorice. Je to škorica cejlonská, škorica indonézska a škorica čínska.

História

Škoricu pozná ľudstvo skoro 4000 rokov, ale v 14. storočí ju získavali domorodci z divoko rastúcich stromov v pralese. Potom prišli Európania a začali vysádzať prvé plantáže škoricovníkov. Škorica je vlastne kôra zlúpaná prevažne z trojročných vetvičiek, ktoré sú zbavené všetkých postranných vetvičiek a listov.

Škorica esenciálny olej

Škorica sa pridáva do mastí a tým zahrieva stuhnuté svalstvo. Ako esenciálny olej sa zriedená s vodou používa na zvýšenie imunity, dezinfekciu, proti parazitom, plesniam, stimuluje pri dýchacích a tráviacích problémov. Má jemnú horkú vôňu s ovocným nádychom. Olej sa destiluje zo suchých plodov a svojou vôňou sa veľmi líši od normálnej škorice.

Liečivé účinky škorice

Škorica je ako korenie a zároveň liečivá bylina ľudstvu známa už po stáročia. Dnes akoby sa na jej blahodárne účinky pozabudlo – väčšinou ju používame iba ako aromatické korenie do jedla ktorým dochucujeme jedlá. V posledných rokoch sa však objavujú štúdie, ktoré skúmajú liečivé účinky škorice na ľudské telo.
Ako je to so škoricou? Je zdraviu prospešná a skutočne pomáha pri cukrovke, pri nadváha alebo zamedzuje šíreniu rakoviny?
Účinky škorice sa zaoberalo už mnoho štúdií, ale otázka jej liečivých účinkov pri cukrovke nie je stále vyriešená. Prečo? Vedci sa nemôžu dohodnúť! Jedni zastávajú názor, že priaznivý účinok škorice preukázaný bol a že vďaka požívaniu škorice je možné znižovať cholesterol a hladinu cukru v krvi

Uľahčuje škorica chudnutie?

Často je škorica predmetom diskusií aj v otázkach chudnutia. Mnohí výživoví poradcovia sa tak zhodujú, že škorica môže pri pravidelnom a dlhodobom užívaní zlepšovať funkčnosť inzulínu, a tak uľahčovať snahu zhodiť nejaký ten kilogram. Ak si však myslíte, že budete každý konzumovať škoricu a váha pôjde dole, mýlite sa. Nikdy sa nedočkáte výsledkov bez pohybovej aktivity.

Škorica ako liek pomáha aj v boji proti rakovine

V otázke využitia škorica ako lieku sa v poslednej dobe hovorí predovšetkým o účinkoch spätých s potláčaním tvorby a prejavov rakovinotvorného bujnenie. Škoricu sa v tomto ohľade pripisuje schopnosť zastaviť rozširovanie nežiaducich buniek. V podstate sa škorica dokáže postarať o to, že k nádoru nepustí dostatok živín a kyslíka. 

škorica

 

Hlavné aktívne zložky produktu IveKol PANACEA pôsobia veľmi pozitívne na ľudský organizmus ;

https://www.ivekol.sk/sk/panacea