Skočiť na hlavný obsah
Zmierniť ekzém , akné a posilniť imunitu pomôže argánový olej. - IveKol
argánový olej

Argánový olej = malý zázrak 

  • zabraňuje starnutiu pokožky,
  • zmierňuje akné a ekzém 
  • posilňuje rast vlasov a zlepšuje krvný obeh
  • posilňuje imunitu

Jeho história

Pochádza z Maroka, získava sa tam z plodov argánových stromov a jeho vlastnosti sú známe už stovky rokov. Profituje z neho celé telo, nielen pleť. Posilňuje imunitný systém, hydratuje pokožku, zmierňuje akné a ekzém a aj vlasy sa po jeho aplikácii krásne lesknú.

Prečo je taký zdravý?

Argánový olej obsahuje množstvo omega-6 mastných kyselín, ktoré pozitívne vplývajú na proces starnutia. Okrem toho obsahuje kyselinu linolovú, ktorú si ľudské telo nevie samo vytvoriť.

Ako sa získava?

Keď plody argánových stromov padajú, zbierajú sa a sušia. Potom sa odstráni dužina, aby ostal len argánový orech. Podľa odborných odhadov sa ročne vyrobí asi len 3–4 miliónov litrov argánového oleja.

Argánovému oleju sa nepovie inak ako „marocké zlato“.

NA 1 LITER OLEJA TREBA 32 KG ARGÁNOVÝCH ORECHOV !

arganový orech

KVALITNEJŠÍ AKO OLIVOVÝ OLEJ

Niet divu, že sa tomuto tekutému zázraku hovorí „marocké zlato“. Obsahuje vysoké množstvo vitamínov, nenasýtených mastných kyselín omega 9 a omega 6, ktoré sú dôležité pre rast a vývoj človeka, rovnako jeho mozgovú činnosť.  Zázračné sú aj jeho liečebné, antioxidačné účinky a antibakteriálne účinky. Zlepšuje regeneráciu buniek a pomáha pri prechladnutí, čo oceníte najmä v tomto období.

KOZMETICKÝ ZÁZRAK

Jeho blahodárne účinky sú často využívané aj v kozmetických produktoch.