Skočiť na hlavný obsah
Veľké vianočné upratovanie: Bez stresu - s jasným plánom! - IveKol
upratovanie

Ak chcete prežiť pokojné vianočné sviatky, s upratovaním už nečakajte ani minútu. Poradíme vám, kde začať, a ako si uľahčiť prácu!

Vianočná nálada je už pomaly cítiť na každom kroku. Aby sme prúdiacu energiu a vianočnú atmosféru pocítili aj doma - je potrebné priestor riadne upratať, oprášiť a ozdobiť! 

Postupujte podle plánu

Priaznivcov veľkého upratovania, ktorý zahŕňa umývanie okien, utieranie prachu, pranie záclon a ďalšie podobné činnosti, nie je veľa. V každom interiéri sa usádza prach a usadzujú sa najrôznejšie nečistoty a baktérie. Pravidelnému upratovaniu sa preto nikto z nás nevyhne.

Efektívne upratovanie si žiada jasne daný plán. Pokiaľ budeme neustále odbiehať od jednej úlohy k druhej a vyčistené okná znovu zašpiníme prachom, ktorý sa zodvihne pri zametaní podlahy, potom si možno čoskoro začneme pripadať nezmyselne a upratovanie nám bude pripadať ako "nekonečný príbeh"...

Stačí pritom dodržať niekoľko jednoduchých odporúčaní, ktoré nám upratovanie urýchli a všetko pôjde ako po masle. 

Vyprať a vyčistiť – ľahká práca aj pre deti

Pozornosť venujme výmene a následne vypratiu textílií - vankúše, záclony, návliečky z paplónov; nasleduje vymetanie pavučín a prachu z ťažko dostupných kútov (napr. za nábytkom), obývacích izieb a chodieb. 

Pri utieraní je potrebné sa zamerať aj na správny návlek na mop. Vyberte si na parkety - návlek z mikrovláknovej utierky Ivekol Patrícia  - je určená na citlivé podlahy. Utierajte na sucho - mikrovlákno funguje na elektrostatickej báze - funguje ako magnet a "vsaje" do seba všetok prach a tiež chlpy z domácich mazlíčkov.  

Svojou veľkosťou - mikrovlákno Patrícia je práve vhodné obtočiť ho na mop. https://www.ivekol.sk/sk/mikrovlakno-utierka-patricia ;


Čistenie okien bez nervov

Ani čistenie okien nemusí znamenať pohromu. Ani umývanie žalúzií a radiátorov tiež nemusí byť náročné, pokiaľ použijete špeciálne mikrovlákna, ktoré zachytia všetky nečistoty.

Vyblýskaná kuchyňa

Ďalším miestom, kde by sme v rámci upratovania mali zamieriť je kuchyňa. V kuchyni je potrebné zbaviť sa starej špiny a mastnoty, ktorá vzniká pri varení. Nemali by sme zabudnúť ani na vnútorný priestor klasickej ani mikrovlnnej trúby, varnej dosky ani na oblasti okolo dresu a vodovodnej batérie, kde sa často usadzujú najrôznejšie nečistoty.

 Kúpeľňa a záchod žiari čistotou

Na koniec si necháme toaletu a kúpeľňu. Pre dokonalú čistotu si môžeme pomôcť prírodnými čistiacimi prostriedkami. Účinným čističom je prírodný čistiaci prostriedok PÁNBACH ktorý nám pomôže vyčistiť a dokonale vyleštiť lesklé kovové plochy, keramiku i sklo.

https://panbach.sk/product/1E7oE/wc-gel-tangerinka

https://panbach.sk/product/gmWYP/univerzalny-sprej-skorica


So šikovnými pomocníkmi upratovanie  bude jednoduché

Prácu si môžeme zjednodušiť vďaka praktickým pomocníkom.

  • Drevené a laminátové podlahy či koberce za nás uprace robotický vysávač.
  • Dlažbu v kuchyni, kúpeľni aj spálni vyčistí mop s praktickým návlekom z mikrovlákna.
  • Menšie plochy, kde sa usádza prach, rýchle a šetrne utrieme utierkami z mikrovlákna. https://www.ivekol.sk/sk/mikrovlakno-utierka-petra


Potom už stačí byt vyzdobiť vianočnými ozdobami na stôl naaranžovať ,do špeciálnych dóz uložiť koláčiky, trubičky a oplátky. ....a sviatky môžu začať!

Vytvorte si "kúzelné sady" z Mikrovlákna IveKol; využite našu vianočnú ponuku 1+1 ! ... ak si kúpite jeden kus  - vždy druhý kus máte zadarmo! https://www.ivekol.sk/sk/mikrovlakno-ivekol

Ponuka platná do 16.12. / pre tých, ktorým objednaný tovar pošleme poštou;

Ak si prídete - po dohode s nami - pre objednaný tovar osobne / ponuka platná do 20.12.

Ďakujeme za záujem. Prajeme "príjemné" predvianočné upratovanie  !