Skočiť na hlavný obsah
Vedeli ste, že čistiace prostriedky ničia pľúca ako fajčenie 20 cigariet denne ?
choré pľúca

Nedávno štúdia vykonaná v Nórsku zistila, že každodenné používanie čistiacich prostriedkov môže byť pre Vaše pľúca rovnako škodlivé ako fajčenie 20 cigariet denne.
Predstavte si len také umývanie podlahy. Koľko čistiaceho prostriedku nalejete do vedra? Všetko čo následne rozotriete po podlahe sa vyparí a inhalujete to. A môžeme ísť pokojne ďalej. Umývanie riadu, wc, kúpeľne, umývanie nábytku, používanie osviežovačov....

Podľa ďalších nezávislých zdrojov:

"Úbytok funkcie pľúc u žien pracujúcich ako upratovačky alebo pravidelne používajúcich čistiace prostriedky doma bol porovnateľný s fajčením 20 cigariet denne za 10 až 20 rokov. Vedci, ktorí vykonali štúdiu, odporučili, aby sa takýmto výrobkom zabránilo a aby ich bolo možné obvykle nahradiť jednoducho vodou a mikrovláknami. "

Existuje však aj prirodzená alternatíva . Rovnako tak existujú prírodné spôsoby čistenia domu.

Uvedieme zopár tipov:

PRACH – nepožívajte leštidlá na nábytok, miesto toho požite handričku z MIKROVLÁKNA (napr. mikrovlákno Petra) . Zachytáva prach efektívnejšie ako obyčajné handry.

TEPOVANIE - použite handričku z MIKROVLÁKNA (napr.mikrovlákno Dana alebo Pamela) namočte ju do roztoku : voda a koncentrát EcoPure Life CLEAN HOME ; vytvorte penu, ktorú vtlačíte do znečistených oblastí. Nechajte pôsobiť a vysušte.

ČISTENIE RÚRY – na čistenie použite zriedený roztok voda a EPL Clean Home - nastriekajte na znečistenú  rúry ; pomocou Mikrovlákna Dana utrite nečistoty a mikrovlnnú rúru vyleštite. 

Uvedené tipy sú určite zdravšie a častokrát lacnejšie ako chemické čistiace prostriedky.

Všetci svorne tvrdíme aj si navzájom želáme zdravie, ktoré je najdôležitejšie, tak skúsme pre zdravie niečo aj urobiť; 
claen home a annamária

Mimochodom; takýto spôsob upratovania je zdraviu neškodný!

MIKROVLÁKNO , aby bolo účinné na 100% je potrebné dodržiavať niekoľko pravidiel:

1. Nemusíte namáčať celú utierku, resp. majte utierky dve.
Mikrovlákno má až 8x väčšiu absorbčnú schopnosť ako iné utierky. Keď sú mokré - aj po vyžmýkaní majú menšiu schopnosť "zberu" nečistoty. Je tedy dobré pracovať buď s dvoma utierkami (jedným vlhkým, ktorým sa zvlhčí zaschnutá špina) a druhým suchým, ktorým sa "vypije" prebytočná vlhkosť, mechanicky zoberie zbytky špiny a povrch sa vyleští.
Rovnako sa sa dá pracovať s namočeným jedným rohom (ním napr. očistíte špinavú plochu alebo spotrebič a zbytkom suchej utierky utriete úplne do čista).

2. Utierku pred prvým použitím vyperte.
Ideálnu savosť potom "naberie" po zhruba 2-3 praniach.

3. Utierku perte vo vode na vyššej teplote .  
Rovnakým spôsobom ako sa dostane šoina medzi vlákna, dostane sa aj von, vlákna ju vo vode jednoducho  "pustia". 

4. Neperte s ostatným prádlom.
Do mikrovlákien by sa dostali žmolky z bavlnených vlákien vášho prádla. 

5. Zabudnite na aviváž.
Vlákna by stratili svoju elektrostatickú schopnosť (vďaka ktorej mikročiastočky prachu sa samé "lepia" do vlákien) a utierka by bola menej účinná. 


6. Dezinfikujte octom.
K vypraniu stačí trochu tekutého prostriedku na pranie alebo na umývanie riadu. Pokiaľ chcete mať istotu, že utierka bude naozaj čistá a voňavá, použite záverečné opláchnutie riedeným octom.

7. Rozlišujte používanie podľa farieb a tipu štruktúry
Odporúčam utierky rozlišovať podľa farieb a tipu; napr. na WC používajte zásadne zelenú Pamelu, na umývadlo zase druhú zelenú  Danu, v kuchyni fialovú Ruženu na riad a hnedú Janu na linku a hrnce a pod. , 

8. Vyberajte starostlivo
Aj medzi mikrolváknami existuje rozdiel v kvalite. Záleží predovšetkým na hustote vlákien a pomere polyamidu a polyesteru. 

ZLOŽENIE MIKROVLÁKNA IVEKOL:

 • 80% polyamid (PAD) 
 • 20% polyester (PES)


Výrobok  EcoPure Life sa skladá iba z prírodných zložiek; Neškodí Vášmu zdraviu.

Zloženie:
Kokosový olej, olivový olej, svetlicový olej, jojoba olej, morská soľ procesovaná, extrakty z koreňov stromov, orientálnych korenín, cesnakový extrakt procesovaný

Použitie:

Apropó! Môžete s ním poumývať podlahu a tou istou vodou poliať kvety. A oni sa Vám za to odvďačia. Keďže zmes olejov a solí ma skvelú schopnosť rozpúšťať, pomáha aj živiny v pôde rozpustiť na malé častice, ktoré sa cez koreň ľahšie dostávajú do rastliny a tie rastú rýchlejšie. Vôbec nevadí, keď sa z Clean Homu napijete. Nič sa nestane.

Ušetrí Vám peniaze

Keďže EPL Cleanhome je veľmi silný koncentrát, na čistenie bežných vecí v domácnosti sa riedi v pomere 1:20. Reálne to znamená, že si z jednej 250ml nádoby namiešate viac ako 5 litrov čistiaceho prostriedku.

Znamená to, že za jednu nádobu EPL Clean Homu zaplatíte 1,20€ a máte ich k dispozícii až 20 balení.

Ak patríte medzi tých, ktorí už nechcú používať chemické čistiace prostriedky a chcete urobiť niečo pre svoje zdravie, zdravie vašej rodiny - určite vyskúšajte EcoPure Life Clean Home v kombinácii s Mikrovláknom:) 

Zaručíme Vám, že nič podobné ste ešte doma nemali a tiež, že sa spôsobu takéhoto upratovania nebudete chcieť vzdať! 

Clean home dana jana

Použitie

 • Udržuje domácnosť čistú  a chráni ju od syntetických a toxických chemikálií.
 • Je ideálny pre čistenie všetkých povrchov nielen vo vašej domácnosti, ale aj v hoteloch, nemocniciach, reštauráciách, materských centrách... Je úplne prírodný s benefitmi na zdravie a čisté prostredie.
 • Ako čistiaci výrobok do domácnosti má silné odmasťovacie schopnosti s vyšším obsahom soli, antibakteriálne , baktérie strácajú schopnosť redukcie, nedokážu sa už rozmnožovať. Nezaťažuje životné prostredie.
 • Nie je potrebné ochraňovať  pokožku pred priamym kontaktom.Pri kontakte s očami: môže spôsobiť reakciu podobnú s kontaktom s mydlom – opláchnite si oči čistou vodou
 • Pri konzumácii: neškodí a dokonca  môže mať benefity na vaše zdravie. Ak sa vypije väčšie množstvo, vypite viac vody, nesnažte sa zvracať.
 • Kontakt s jedlom: odstránime baktérie a toxíny z povrchov ovocia, zeleniny. Zmiešajte v miske zopár kvapiek EPL Clean home s vodou, umyte ovocie v tekutine a opláchnite vodou. Neodporúča sa umývať jedlá, ktoré absorbujú tento prípravok, napr. mäso, zmenila by sa chuť jedla.
 • Kontakt s rastlinami: ako zálievka – pomáha pri raste , do váz s čerstvými kvetmi – stačí pár kvapiek
 • Odstránenie škvŕn z povrchov – má mimoriadne účinnú čistiacu schopnosť – nechajte 30 sek. pôsobiť , opláchnite vodou a vysušte utierkou
 • Pre silne znečistené povrchy – nechajte speniť mokrým mikrovláknom „Dana“ – nechajte pôsobiť -  odstráňte škvrny  drsnou stranou
 • Pre mastné povrchy riedenie teplou vodou  v pomere 1:20
 • Pre mierne špinavé povrchy riedenie v pomere 1:50, Pre sklo v pomere 1: 80
 • Oxidované povrchy z nehrdzavejúcej ocele, mede, striebra v pomere 1:8

Využitie:

Pre udržiavanie osobných hygienických pomôcok: zubná kefka, hrebeň.

Výborný na pranie detského prádla .

Na čistenie bielej techniky – ktorá prichádza do kontaktu s jedlom – chladnička, mikrovlnka, rúra, a pod.