Skočiť na hlavný obsah
Uteráky a osušky : ako často ich meníte?
uteráky

Uteráky treba meniť ešte častejšie , než si myslíme!

Tri uteráky – správne!

Používate jeden uterák štyri-päť-šesť dní, alebo dokonca týždeň? Áno, je ich viac – jeden je určený na sprchovanie, ďalší len na tvár, tretí špeciálny na ruky. A všetky tri pôjdu zajtra do pračky…

Podľa mikrobiológa Charlesa Gerba z univerzity v Arizone : "Príliš zriedkavo! Podľa jeho názoru, ak meníme uterák len raz za pár dní, ohrozujeme svoje zdravie – a samozrejme, tým pádom aj peknú pleť."

Uteráky sa musia meniť každé dva dni!

Uterák, predovšetkým ak je vlhký, je hotovou „čriedou“ baktérií.

Ak si pravidelne nevymieňame svoj uterák, môže sa poľahky stať, že aj pri banálnom umytí rúk dôjde k prenosu nebezpečných baktérií. Aj keď si v danej chvíli myslíme, že naše ruky sú čisté, zdrojom nákazy sme sa práve stali my sami. Riešením nie je ani zdanlivo čistý uterák, pretože baktérie E. coli a salmonely sa dokážu prichytiť na tkanivách tak, že ich neodstráni ani pranie: vo vlhkom prostredí sa opäť aktivujú a stávajú sa opakovaným zdrojom infekcií.

90 % uterákov

Podľa mikrobiológa Gerba - 90 % uterákov je napadnutých koliformnými baktériami a asi 14 percent z toho E.Coli. Mikrobiológ pritvrdil.  Tvrdí totiž, že človek, ktorý svoj uterák mení zriedkavo a utrie si doň tvár, keď je vlhký, je to, akoby svoju tvár rovno „zavesil“ do záchoda!

Odborník odporúča meniť uteráky každé dva dni a prať ich na 60-tke.

Ako sa chrániť?

Nie je zanedbateľné, na akej teplote perieme svoje šatstvo. Väčšina baktérií totiž prežije aj pranie pri 30 stupňoch. Aj keď na trhu existuje viacero druhov pracích prostriedkov účinných už pri nízkych teplotách prania, uteráky a kuchynské utierky perte vždy pri teplotách vyšších ako 40 stupňov a pred praním ich na 1-2 minúty namáčajte vo vode s produktom (1-2 kvapky) EcoPure Life Clean Home. 

https://www.ivekol.sk/sk/clean-home-cistiaci-prostriedok

Záver:

Odporúčame  pravidelne vymieňať uteráky a dôkladne ich vysušiť. Ďalšia vec: dbajte aj na to, že pri chorobe je treba uteráky denne meniť, pretože sa môžete opakovane infikovať. 

Odporúčanie:

Najideálnejšie je používať uteráky antibakteriálne , ktoré zabraňujú rastu baktérií. Z toho dôvodu sú uteráky čistejšie a sviežejšie; tiež sú vzhľadovo atraktívne a  príjemné na dotyk. Odporúčame uteráky z rady Eco Life : https://www.ivekol.sk/sk/eco-life-uterak-osuska 

Uteráky sú z česanej bavlny; sú vyrobené v Turecku v  časti Egejského polostrova, kde sa pestuje Egejská prémiová bavlna . Egejská bavlna je jedna z najluxusnejších bavlnených vlákien pre svoje jedinečné vlastnosti - väčšiu savosť, mäkkosť, prirodzený lesk a dlhšiu trvanlivosť vďaka dlhému vláknu. 
 

Teraz aj vo Vianočnom balíčku IveKol s mimoriadnou zľavou: https://www.ivekol.sk/sk/ecopure-life-body-wellness-rose-eco-life-uterak-osuska  ;

 

ivetaforro🐳💦💚