Skočiť na hlavný obsah
Rozpálený asfalt, betón - nebezpečie pre našich psov.
fresh day

Extrémne horúčavy nespôsobujú problémy len ľuďom, ale aj našim psom. Rozpálený asfalt, betón či dlažba je jednou z mnohých nástrah leta. Čomu by ste sa mali pri prechádzke v lete vyhýbať?

  • Pokiaľ nechcete, aby váš štvornohý miláčik utrpel popáleniny labiek, mali by ste psa zobrať na prechádzku skoro ráno alebo až vo večerných hodinách. Rozhodne sa vyvarujte venčeniu počas dňa, kedy teploty dosahujú extrémne hodnoty. Rozpálený betón alebo asfalt môže miestami dosiahnuť teploty až 80C. Vtedy psom hrozí vážne popálenie labiek. labka
  • Pokiaľ si pes labky veľmi popáli na rozhorúčenom asfalte, môžu sa mu na nich urobiť pľuzgiere.
  • Popálená koža sa vysuší a praská, keďže sa nachádza na namáhanom mieste.
  • Ak sú labky popálenie iba mierne, natrite ich vazelínou. 
  • Pes si ich však môže začať „liečiť“ sám oblizovaním, čím hojenie predĺži, lebo do rany si môže zaviesť nebezpečnú infekciu a baktérie. Ak je stav závažný, tzn. pľuzgiere praskajú,  okamžite navštívte veterinára.
  • Na prechádzku voľte radšej cestu po tráve a tieni, menšie plemená cez najhoršie úseky prenášajte, s tými väčšími sa radšej rozpáleným chodníkov vyhnite.

,,Základom všetkého je prevencia a v horúčavách nechodiť so psom na rozpálené povrchy. Treba si uvedomiť, že rozpálený asfalt má oveľa väčšiu teplotu ako je teplota prostredia a psy aj keď majú prirodzene hrubšie vankúšiky na packách, pred touto vysokou teplotou ich nemusia ochrániť,“ upozorňuje veterinárka spoločnosti Royal Canin Dominika Kališová. Ak už vidíte, že pes má bolestivé spálené vankúšiky, okamžite vyhľadajte veterinára, ktorý určí stupeň popálenia a nasadí adekvátnu liečbu.

Výborný tip na horúce letné dni je ošetriť ich popálené labky od horúceho asfaltu s osviežujúcim antibakteriálnym sprejom FRESH DAY, ktorý je možné použiť aj na iné drobné poranenia, či už na labkách, uškách, pokožke.

https://www.ivekol.sk/sk/fresh-day-3ks-v-cene-2ks-petra


fresh day
 

Mimochodom Image removed.🌿Image removed.🐾 Mnohí naši kamaráti dezinfikujú papuľky svojich domácich miláčikov roztokom PANACEA a vody.Image removed.💦 Už po krátkom čase psíkomImage removed. prestalo zapáchať z papuľky jednoducho preto, že sa postupne zbavovali infekcií a paradentózy. Image removed.🐾Takisto ich kúpu v Body Wellnes ŠAMPÓNOCH, aby ich zbavili čoraz viac rozmáhajúcich sa kožných ekzémov a infekcií. Zápaly Image removed.🐾 pazúrikov a labiek a všetky vonkajšie infekcie im ustriehli roztokom séra Body Welness a vody Image removed.💦 (ktorý je dobré vmasírovať do srsti - opláchnuť) alebo roztokom  PANACEA a vody aplikovaného na napadnuté miesto. 

https://www.ivekol.sk/sk/panacea

https://www.ivekol.sk/sk/balicek-i-posilnite-svoju-imunitu-panacea-sprchove-serum-geranium-20-zlava-ivekol

A po dôkladnom umývaní ich utreli do sucha Mikrovláknovou utierkou ANNAMÁRIA .  

https://www.ivekol.sk/sk/mikrovlakno-do-kuchyne-annamaria