Skočiť na hlavný obsah
Rituál ranného vstávanie - studená sprcha
studená sprcha

 

Prvých desať minút po prebudení vám môže zmeniť deň. Vyskúšajte nasledujúce tipy. 

Zabudnite na tlačidlo „odložiť“ na budíku. Vieme, je to lákavé a robíme to všetci. Mať ale od rána meškanie, nie je zrovna ideálny spôsob, ako začať deň.

Zapíšte si všetky nápady a úlohy na dnešný deň. Máte niečo, čo musíte dnes bezpodmienečne stihnúť? Alebo sa vám prisnili výborné nápady? Napíšte si ich!

Zabudnite na včerajšok a sústreďte sa na dnešok. Stále sa cítite vystresovaná kvôli tomu, čo sa vám stalo včera? Prečo? Nemôžete to zmeniť, tak to nechajte tak.

Myslite na niečo, na čo sa tešíte. Či už sú to raňajky, káva s kamarátkou alebo obľúbený film. Nalaďte sa na pozitívnu vlnu.

Nechajte telefón na pokoji. Prvé čo urobíte, keď sa zobudíte je, že otvoríte Facebook, prelistujete Instagram a skontrolujete e-maily? Urobte si láskavosť a nechajte to na neskôr.

Vypite pohár obyčajnej vody. Naštartujete tým metabolizmus a rýchlejšie sa preberiete.

Doprajte si denné svetlo. Denné svetlo vás dokonale prebudí a mozgu vyšle signály, že má začať fungovať.

Pretiahnite sa. Začnite pekne pomaly a rozhýbte každý sval v tele. Stačí mala rozcvička a hneď sa vám bude zdať ráno omnoho príjemnejšie.

Urobte najskôr to, čo sa vám nechce a vyškrtnite si to zo zoznamu. Nechuť z veci, do ktorej sa vám nechce, sa bude s vami ťahať celý deň. Odstráňte si nepríjemnú činnosť hneď ráno a uvidíte, ako vám bude lepšie.

Upracte posteľ. Nie len preto, že to hovorievala vaša mama. Vedci tvrdia, že ustlaná posteľ vám zlepší deň.

uprataná posteľ

Nezabudnite na rituály. Niektoré činnosti si treba zmechanizovať, aby každé nové ráno pre vás nebolo utrpením a ľahšie sa vám štartovalo do nového dňa. Oblečenie si pripravte už večer, aby ste ráno nestrácali čas a energiu nerozhodnosťou pri skrini, na nočnom stolíku majte pohár vody, aby ste naštartovali trávenie, do kanvice si nalejte vodu, aby ju ráno stačilo len zapnúť a podobne.

studená sprcha

... a na záver!

DAJTE SI STUDENÚ SPRCHU

  • americký rečník a motivátor Tony Robbins začína každý deň skokom do bazénu o teplote necelých 6 stupňov Celzia. Prečo to robí? Rýchly ponor do studenej vody má totiž veľmi pozitívny vplyv na zdravie.
  • ak to robíte pravidelne, zlepšíte si funkcie imunitného systému, bielych krviniek i krvného obehu.
  • užitočné to môže byť i pri chudnutí, pretože zrýchľuje metabolizmus, a pomôcť môže i pri depresii – studená voda totiž podporí vyplavenie serotonínu a dopamínu, ktoré prispievajú k pocitu šťastia.

 

Použite pri tom:  Prírodné sprchové sérum https://www.ivekol.sk/sk/eco-pure-life vysokej kvality zo vzácnych esenciálnych olejov, ktoré nielen umýva, ale aj vyživuje vašu pokožku.  Harmonizuje, upokojuje, oživuje a tiež uterák s osuškou zo 100% bavlny - https://www.ivekol.sk/sk/eco-life-uterak-osuska - sada patrí medzi najluxusnejšie bavlnené vlákna.  

Kuk na : https://www.ivekol.sk/sk/ecopure-life-body-wellness-rose-eco-life-uterak-osuska