Skočiť na hlavný obsah
Pár Super Tipov: Ako som prežila menopauzu bez vrások a s úsmevom. - IveKol
iveta

Väčšina žien si spája menopauzu s návalmi tepla, striedaním nálad či spomalením metabolizmu. Obdobie po päťdesiatke však nemusí byť pre vás strašiakom, ale úžasným novým začiatkom.

Mnohé dámy zvládnu menopauzu bez ťažkostí. Existuje totiž veľa možností ako si prechod do ďalšej životnej etapy uľahčiť. Pomáha zmena životného štýlu aj kozmetiky - a ak sa pozriete na menopauzu inou optikou - môže to byť aj obdobie plnenia snov. Ako som zvládla menopauzu?

Robte veci príjemné pre telo

  1. Návaly tepla až o polovicu dokážete redukovať cvičením - beh, bicykel,chôdza, joga... u mňa zabrali dlhšie prechádzky so psom a pravidelné hodiny zumby. Vďaka pravidelnej fyzickej aktivite udržíte pod kontrolou aj vašu hmotnosť.
  2. Obliekanie - neobliekajte sa príliš teplo, radšej si zoberte niekoľko tenších vrstiev a podľa potreby si ich môžete vyzliekať a obliekať. Oblečte si len to, v čom sa cítite dobre.

Zvládnete to problémov - ak si udržíte v aktivite svaly

Metabolizmus sa v období menopauzy skutočne spomaľuje. Výhrou je, že to viete a môžete s týmto faktom pracovať. Pri priberaní však zohráva dôležitú úlohu genetika i to, akým máte životný štýl. Okolo päťdesiatky ochabujú svaly, aj to má vplyv na rýchlosť metabolizmu. Pokiaľ ste aktívna a športujete, nemusí mať spomalenie metabolizmu výrazný efekt. Snažte sa urobiť denne aspoň 10-tisíc krokov. Ak tomu pridáte zdravé menu a heslo viac kalórií spáliť ako prijať, nemusíte sa priberania obávať.

Vsaďte na vitamíny

Všetky zmeny znásobí pestrá strava.V jedálnom lístku by vám nemali chýbať paradajky, bobuľové ovocie, grepy, jablká, kivi, slivky, ale i oriešky a rôzne semienka, zelený šalát, olivový olej. 

Odporúčam vyskúšať na zmiernenie príznakov menopauzy: IVEKOL PANACEU: je to výživový doplnok  - výlučne na báze prírodných surovín. Je vyrobený spracovaním rastlinných a esenciálnych olejov za studena, pri čom sa oleje spájajú do jedinečnej, vo vode rozpustnej zmesi a stávajú sa vysoko účinnými organickými antioxidantmi. Tie sa potom cez obehový systém dostávajú do rôznych častí tela stále vo vysokej koncentrácii. Zmes zároveň okamžite čistí krv a obehový systém od usadenín, tuku, ťažkých kovov, plesní, vírov a baktérii.  

Vďaka extraktom zo škorice, klinčeka a ďalších bylín pomáha vypudiť a zahubiť parazity, ktoré oslabujú naše telo. Mierne zásadité pH výrobku drží kontrolu nad prekysľovaním. Odstraňuje únavu - regeneruje zdravé bunky - dodáva energiu. 

Bližšie info - komu je IveKol PANACEA  určená na: https://www.ivekol.sk/sk/panacea

panacea

Oddychujte

Pravidelne a výdatne spite. Aspoň 8 hodín denne.

Zmeňte kozmetiku

Podľa mojej vlastnej skúsenosti - už nefunguje "ten" krém, "ten" šampón ani "to" sprchové sérum / upracte si poličku a vymeňte ich! Koža po päťdesiatke potrebuje niečo celkom iné: hlavne dobre vyzerať - je iná doba!

... tiež z množstva prečítaných štúdií si dovolím citovať: 

Milióny entuziastov zdravia po celom svete dnes už kontrolujú všetko, čo jedia alebo pijú, vrátanie užívaných liekov, či ich zloženie neobsahuje nejaké škodlivé látky. Ak by ste však zašli do ich kúpeľne, začali otvárať skrinky a čítali zloženie kozmetických prípravkov, ktoré používajú, zistili by ste zaujímavú vec. A totiž, že táto ich kozmetika obsahuje mnohé z toxínov, ktorým sa snažia pri konzumácii vyhýbať. Iróniou tu je, že koža je najväčším orgánom a tak isto ako tráviaci systém, aj ona „konzumuje“, respektíve vstrebáva látky, ktoré sa na ňu nanášajú. Dokonca, látky nanesené na pokožku môžu telu škodiť niekedy viac než v prípade ich zjedenia.

Všeobecne, pokiaľ ide o kozmetiku, by som Vám odporúčala riadiť sa jednoduchým pravidlom: Nenatieraj na seba nič, čo by si nezjedla.

A tu vzniká ďalší problém; vek menopauzy sa znižuje - vtedy hovoríme o predčasnej menopauze a tu vedecké štúdie tiež ukazujú podobne znepokojujúce výsledky.

"Prieskumy z roku 2015 ukázali, že endokrinné disruptory môžu zničiť vaječníky niekoľkými spôsobmi, čo vedie k predčasnej menopauze. Najviac sa spomínajú PCB (polychlórované bifenyly), fenoly, organofosfáty, povrchovo aktívne látky, polycyklické aromatické uhľovodíky . Názvy všetkých týchto chemikálií nám málo hovoria  ale mnohé z nich sa používajú denne -  nájdeme ich v jedle, kozmetike a v chemických čistiacich prostriedkoch , “upozorňuje Dr. Toljan a poznamenáva, že nie je prirodzené, aby ľudské telo, najmä žľazy, boli obklopené týmito chemikáliami.

Môžeme najlepšie chrániť naše životné prostredie, deti a seba používaním len a len prírodných, slovenských účinných a bezpečných produktov.

https://www.ivekol.sk/sk/vyzivove-doplnky-pre-cele-telo

ivekol výživové

Doprajte si zmenu životného štýlu

  • Používajte správne utierky https://www.ivekol.sk/sk/mikrovlakno-ivekol
  • Na čistenie sa najviac hodia utierky z mikrovlákien - aplikujte " rýchle upratovanie" 
  • Čistiace prostriedky plné "syntetickej chémie" nám naozaj už rok "stoja" nepoužité doma na poličke :)  

mikrovlákno

a na záver:

Nebojte sa cestovať

  1. Zvládnete striedanie nálad -  negatívne myšlienky
  2. Prijmete zmeny svojho tela a začnete si užívať 
  3. Získate viac času na cestovanie, partnera a zanedbané koníčky.

Menopauza nie je nadávka - ale ďalšia životná etapa - prijmite ju s úsmevom.