Skočiť na hlavný obsah
OREGANO / korenina so zmyslom pre zdravie
oregano esenciálny olej

Problém súčasnej medicíny je zvyšovanie rezistencie baktérií voči antibiotikám. Proti baktériám sa dokážeme ubrániť aj prírodným spôsobom, bez toho, aby si telo vytváralo prirodzenú odolnosť. Koreniny, novodobé eubiotikum.

Oregano

Oregano je silný antioxidant a pomáha posilniť imunitný systém, pomáha proti chrípke a prechladnutiu, uvoľňuje kŕče a posilňuje činnosť srdca. Tiež tlmí kŕče v pokazenom žalúdku, pri črevných zápaloch a menštruácií. Je zdrojom silíc, trieslovín, horčín, cyrnolu, karvakrolu a tymolu. Tieto látky pomáhajú organizmu v boji proti plesniam a baktériám. Niektoré štúdie dokazujú, že oregano zastavuje rast nádorových buniek rakoviny hrubého čreva. Látka karvakrol bojuje proti nádorovým bunkám a hubí ich.  Čaje z oregana pomáhajú pri psychickom vyčerpaní organizmu, na upokojenie mysle, hystérie a epilepsie.

oregano esenciálny olej

História

Účinky oregana poznali už v grécku, kde symbolizovalo šťastie a radosť. V preklade slovo oregano, alebo Pamajorán obyčajný znamená „radosť z hôr“. V starovekom Grécku, odkiaľ pochádza, predstavoval symbol šťastia a radosti. Hippokrates ho používal ako antiseptikum pre jeho antibakteriálne účinky, aj na liečbu žalúdočných a dýchacích problémov. Pomáha pri infekciách dýchacích ciest, hltanu, ľadvín, močového mechúra

Oregano esenciálny olej

Dostupný je aj oreganový éterický olej, ktorý zaručene bojuje proti baktériám, nevytvára žiadnu rezistenciu proti nim a neničí žalúdočnú flóru. Dezinfekčný účinok oregana sa využíva aj pri liečbe ekzémov, vyrážok, podráždení aj plesňových ochoreniach a pri zápale tenkého a hrubého čreva.

oregano esenciálny olej

EcoPure Life produkt Body Wellnes sérum obsahuje oregánový éterický olej;

  • je to 100% prírodné sprchové sérum s bylinkovou arómou , ktoré nielen umýva, ale aj vyživuje vašu pokožku.

Účinné látky prenikajú cez pokožku hlboko do tkanív, obnovujú bunky, posilňujú ich a pomáhajú odbúraniu poškodených buniek. Tento výrobok nahradí šampón a kondicionér súčasne a dokonca aj telový krém. Okrem toho pomáha pri problémoch s ekzémami a proti plesňovým ochoreniam.  

Balenie: 250ml