Skočiť na hlavný obsah
Domáce práce ako meditácia... Bill Gates a Jeff Bezos si riady po sebe poumývajú - IveKol
panbach riady

Umývanie riadov nepatrí práve k najobľúbenejším činnostiam.

Keby ste si mali predstaviť svoj život v koži miliardára, možno by ste si pomysleli, že už by ste svoj dom nikdy nemuseli upratovať. Nemuseli by ste umývať okná, vysávať, ani umývať riady. Známi miliardári však odporúčajú predsa len sa celkom nespoliehať na iných a taniere po večeri po sebe radšej umyť. Prečo?

Umývanie riadov

Bill Gates aj Jeff Bezos sa môžu pochváliť tým, že sa nemusia strachovať o to, či majú dostatok peňazí. Obaja sú miliardári, človek by si teda povedal, že si môžu dovoliť zaplatiť upratovaciu službu. Obaja miliardári sa však v rozhovoroch vyjadrili, že po sebe pravidelne umývajú riady. A nie je to len preto, aby urobili radosť svojim manželkám. Aj keď samotní miliardári sa k dôvodom nevyjadrili, veda ich konanie odobrila a potvrdzuje, že bežné domáce práce majú aj pre toho najviac zaneprázdneného človeka nesporné výhody.

Domáce práce ako meditácia

Výskumy ukázali, že aj keď mnohí na domáce práce frfleme, so správnym prístupom sa môžu zmeniť na istý druh meditácie. V jednej zo štúdií požiadali výskumníci skupinku účastníkov, aby umývali riady. Avšak nie akýmkoľvek spôsobom, cieľom bolo sústrediť sa na prítomnosť a vnímať podnety, ako napríklad teplú vodu či vôňu saponátu. Následné rozhovory ukázali, že stačilo 6 minút sústredeného umývania riadu na to, aby sa účastníci cítili o 27 percent menej nervózne a o 25 percent viac inšpirovaní.

Sústredenie

Tvrdenie, že sústredené vykonávanie domácich prác upokojuje, bolo potvrdené viacerými výskumami a aj odborníkmi na meditáciu. Práve preto Bill Gates či Jezz Bezos nepotrebujú sedieť na vankúši so zopnutými prstami a počúvať relaxačnú hudbu. Meditácia sa totiž stala súčasťou ich každodenného života, a to prostredníctvom tak bežnej činnosti, akou sú domáce práce.

Denné snenie

Umývanie riadov však neslúži len ako prestávka od neustálych rozhodnutí, môže dokonale poslúžiť aj ako čas na denné snenie. Samozrejme, je nemožné porovnávať život bežného človeka a život miliardára, Bezos a Gates však môžu poslúžiť ako inšpirácia. Mnohí totiž nad domácimi prácami ohŕňame nos, aj keď v skutočnosti pre nás môžu byť nesmierne užitočné.

Najbližšie, keď budete mať pred sebou kopu riadov, pokúste sa na ne nehľadieť ako na niečo, čo musíte robiť, lebo nie ste miliardárom, ktorí si môže dovoliť upratovacie služby. Skúste sa na ne pozerať ako na možnosť na chvíľu uniknúť od zhonu okolitého sveta. Vnímajte prúd teplej vody a oddajte sa meditácii a dennému sneniu.

TIP:

A ak sa už pustíte do ručného umývania riadov - nie je jedno s čím budete umývať!  Odporúčame čistiaci prípravok na ručné umývanie riadov PÁNBACH - neobsahuje žiadne zložky, bežne sa vyskytujúce v mnohých čistiacich prípravkoch, spôsobujúce rôzne zdravotné problémy, resp. značne zaťažujúce životné prostredie.

Tým, že čistiace prostriedky PÁNBACH sú 100% prírodné, pri ich používaní nie sú potrebné žiadne ochranné prostriedky.

Zaručíme Vám, že s prírodným prípravkom s tangerinkovou vôňou Vám bude určite do tanca!

 

PANBACH na ručné umývanie riadov

https://www.ivekol.sk/sk/symfonia-kuchyne-cistiaci-pripravok-na-rucne-umyvanie-riadov-panbach