Skočiť na hlavný obsah
Čistenie notebooku mu pomôže fungovať lepšie a dlhšie - IveKol
otília notebook

Pamätajte, že pri čistení elektroniky musíte dodržať pár jednoduchých pravidiel. Ako je to správne? Tento návod platí pre všetky notebooky.

Čo budete potrebovať?

Skôr ako začnete

Vypnite notebook. Odpojte napájací adaptér. Vyberte batériu, ak je to možné. Skontrolujte, či nie sú kontakty batérie znečistené.

Čistenie krytu laptopu

Vyčistenie krytu je veľmi jednoduchý úkon. Vlhkou mikrovláknovou utierkou https://www.ivekol.sk/sk/mikrovlakno-do-kuchyne-annamaria namočenou vo vlažnej vode utrite horný i spodný kryt notebooku. Dávajte si pozor hlavne na chladiace otvory. Snažte sa, aby sa dovnútra nedostala ani troška vody. V prípade veľkého znečistenia - zašlej špiny - na mokrú utierku nastriekajte univerzálny čistič a vyčistite. Odporúčame doleštiť povrch suchým mikrovláknom.https://www.ivekol.sk/sk/mikrovlakno-utierka-sona    

Leštenie obrazovky

Displej notebooku nie je uspôsobený pre kontakt s vlhkosťou alebo vodou. To ale neznamená, že ho nie je možné čistiť. Len si pri čistení musíte dať pozor. Preto vám odporúčam použiť mikrovláknovú utierku mierne vlhkú a opatrne utrite povrch displeja. Druhou suchou handričkou https://www.ivekol.sk/sk/mikrovlakno-utierka-otilia potom obrazovku vysušte. Ešte raz sa presvedčte, že na obrazovke nie je žiadny zvyšok vlhkosti.    

Čistenie klávesnice

Začnite od toho, že na klávesnicu použijeme malú kefku. Potom navlhčenú utierku postriekate čistiacim prostriedkom a jemne vyčistite. Dávajte si pozor, aby sa vlhkosť nedostala pod klávesy. Mohlo by tak dôjsť k poškodeniu elektroniky. Odporúčam vám čistenie univerzálom PÁNBACH, nakoľko odstráni nielen nečistoty, ale aj všetky baktérie na povrchu.    

Vyčistenie myši

Odpojte myš a vyčistite ju už spomínanou navlhčenou mikrovláknovou utierkou.

PS: ako odstránite nečistoty z mikrovláknových utierok - to už v ďalšom článku.

Tak a je to všetko! Váš notebook prešiel jarné upratovanie. Teraz choďte von a užite si krásne jarné počasie.