Skočiť na hlavný obsah
Chemické čistiace prostriedky? Už rok ich doma nepoužívame! - IveKol
ekologická drogéria pánbach univerzálny

Kto si myslí, že vydezinfikovaním celého bytu alebo domu čistiacimi prostriedkami, ktoré obsahujú syntetickú chémiu sa postará o hygienu, mýli sa. Lekári odporúčajú špeciálne dezinfekčné prostriedky používať iba vtedy, keď to sami poradia.

Takisto odrádzajú od čistiacich prostriedkov s označením antibakteriálny. Nielenže sú drahé, ale zničia iba o 2 percentá viac baktérií ako obyčajné čistidlá obsahujúce ocot. A nie sú ani celkom neškodné, pretože proti dezinfekčným podielom v nich sa zárodky a baktérie naučia byť odolné. Ak potom naozaj potrebujete použiť takýto dezinfikčný prostriedok, ten vám aj tak nepomôže, lebo zárodky si už „zvykli“.

Voda stačí ?

Naozaj na čistenie stačí vlažná voda . Zneškodníte tak 92 percent všetkých spúšťačov chorôb v domácnosti.

Mimochodom ak raz za čas naozaj potrebujete doma vydezinfikovať - pomôže ekologický čistiaci prostriedok  PÁNBACH univerzálny s úžasnou vôňou tangerinky,  ktorý je mimoriadne účinný prírodný čistiaci prostriedok na všetky povrchy na báze rastlinných olejov, ktorým nezaťažujete životné prostredie. 

https://www.panbach.sk/

Použitie:

  • Udržuje domácnosť čistú  a chráni ju od syntetických a toxických chemikálií.
  • Je ideálny pre čistenie všetkých povrchov nielen vo vašej domácnosti, ale aj v hoteloch, nemocniciach, reštauráciách, materských centrách... Je úplne prírodný s benefitmi na zdravie a čisté prostredie.
  • Ako čistiaci výrobok do domácnosti má silné odmasťovacie schopnosti s vyšším obsahom soli, antibakteriálne , baktérie strácajú schopnosť redukcie, nedokážu sa už rozmnožovať. Nezaťažuje životné prostredie.

Pri upratovaní skúste :

Tip 1: Umývať s taktikou

Všetky miesta, na ktoré sa veľakrát pri umývaní podlahy zabúda, ponúkajú zárodkom nový domov. Preto vždy podlahu umývajte starostlivo. To sa vám podarí najlepšie, keď budete plochu umývať úzkymi, „esíčkovými“ pohybmi. Použijete: vedro - vodu - dve-tri kvapky PÁNBACH  na podlahy a správnu kúzelnú utierku na podlahy Mikrovlákno Patrícia.

https://www.ivekol.sk/sk/mikrovlakno-utierka-patricia 

Tip 2: Nikdy neumývať s horúcou vodou

Horúca voda často zničí dezinfekčný účinok čistiaceho prostriedku. 

Tip 3: Použite správnu utierku

Na čistenie sa najviac hodia utierky z mikrovlákna. Na každú oblasť je dobré použiť mikrovláknovú utierku so správnou štruktúrou. Treba vedieť aj to, že všetky použité mikrovláknové utierky preperte ručne resp. operte minimálne pri 40 stupňoch v práčke. Vydržia až 500 praní; pozor perte bez použitia avivážneho prostriedku. 

Čistiace prostriedky plné "syntetickej chémie" my už doma nemáme !